Vilniaus Perkūno RK

Gabiai dailės studentei skirta stipendija

2015-04-23 « Atgal
Jau trečius metus iš eilės Vilniaus Perkūno Rotary klubas paskiria klubo vardo stipendiją, skirtą mokslo ar meno srities jauniems ir gabiems atstovams paremti, stokojantiems lėšų savo išsilavinimo ar profesiniams tikslams siekti.
Šiais metais Vilniaus Perkūno Rotary klubas pasirinko remti Vilniaus Dailės akademijos Vilniaus fakulteto Grafikos katedros pirmos pakopos trečio kurso studentę Viltę Žumbakytę.
Atrenkant tinkamiausią stipendijos gavėją rotariečiams svarbiu kriterijum buvo tai, kad Viltė yra pasiryžus siekti geriausių rezultatų pasirinktoje meno srityje, yra išsikėlusi sau aiškius tikslus, ko imtis artimiausioje ateityje, o jos ryžtą ir talentą puikiai parodo jau turimi pasiekimai ir nuoseklus darbas.
1935 Eur dydžio stipendija V. Žumbakyteibus bus išmokėta per devynis mėnesius.
Trumpai apie Viltę: 2014 kovą už gerus studijų rezultatus V. Žumbakytė buvo apdovanota kelione į  Leipzigo knygų mugę kartu su docentu Kęstučiu Vasiliūnu ir penkiais Grafikos katedros studentais, kur pristatė VDA grafikos katedrą tarptautinėje erdvėje, Vokietijoje. Pastaraisiais metais dalyvavo įvairiuose mokymuose, projektuose, kitokio kūrybinio mąstymo mokėsi iš David Carson workshope ​„Never snap to Guides“, per studijų laikotarpį sudalyvavo keliose grupinėse parodose, 2014 metais pateko į Garbės profesoriaus Algimanto Švėgždos (1941 – 1996) vardo piešinių konkurso atrinktų darbų parodą. Šiais metais du V. Žumbakytės kursiniai projektai - autorinė knyga/CD ir kalendorius, kartu su VDA Grafikos katedros studentų ir dėstytojų darbais, buvo eksponuoti Latvijos Dailės akademijoje (LMA), Rygoje. 2015 metais Viltė buvo apdovanota pirmąja premija Lietuvos Kultūros ministerijos skelbtame ženklo ,,2015 - etnografinių regionų metai“ sukūrimo konkurse.
Savo prašyme Vilniaus Perkūno Rotary klubui Viltė sakė „Gavusi stipendiją būčiau ramesnė dėl finansinių išlaidų, skirtų dailės reikmėms, spaudos darbams, spec. grafikos įrangai įsigyti. Ateityje ketinu įsirengti grafikos dirbtuvėlę namuose ir įsigyti nedidelį spausdinimo presą. Tokiu būdu turėčiau neribotą prieigą laisvai kurti, atrasti, eksperimentuoti. Žinoma, stengsiuos suderinti studijas su darbu, bet papildoma parama pagreitintų tikslų realizavimą“.
Sėkmės Viltei!