Vilniaus RK

Vilniaus Rotary klube apsilankę prelegentai

2013-10-03 « Atgal
Vytenis Buzas - Lietuvos aviacijos inžinierius,  pirmojo lietuviško Žemės palydovo „LituanicaSAT 1“ kūrėjas,  kosminės misijos vadovas.  Pranešimo tema - Lietuviško palydovo projektas „LituanicaSAT-1“. Vytenis Buzas papasakojo kaip gimė idėja apie palydovo kūrimą, kokiam tikslui jis buvo sukurtas, iš ko susideda ir kt. Palydovas „LituanicaSAT 1“ aplink Žemę skries daugiau nei 6 mėn. ir atliks pirmus lietuviškus kosmoso tyrimus. Planuojama palydovą paleisti į kosmosą šių metų gruodžio 8 d.
Daina Gudzinevičiūtė,  Lietuvos sportininkė, olimpinė šaudymo į skriejančius taikinius čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė. Prelegentė papasakojo apie Lietuvos olimpinės rinktinės pasiekimus, Tarptautinio olimpinio komiteto 125-oje sesiją Buenos Airėse. Daina Gudzinevičiūtė įvardijo kokia didžiulė reikšmė tapti olimpiniu miestu, šalimi, taip pat papasakojo apie Centrinės ir Pietryčių Europos valstybių olimpinių komitetų vadovų pasitarimą Krokuvoje ir apie svarbą skatinti vaikus ir jaunimą sportuoti.
Norime pasidžiaugti, kad šiais metais klube apsilankė daug visuomenei nusipelniusių ir įdomių prelegentų tokių kaip: LR Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Lietuvos šaulių sąjungos vadas Liudas Gumbinas, Olimpinių žaidinių, Pasaulio ir Europos čempionė Laura Asadauskaitė ir Olimpinių žaidinių prizininkas, Pasaulio ir Europos čempionas Andrejus Zadneprovskis, Kauno Rotary klubo narys KTU profesorius Stanislovas Masiokas, darnaus verslo ekspertė Valda Chošnau ir kiti. Džiaugemės, kad klubas turi ir išvykstamuosius susirinkimus, vienas paskutiniųjų buvo Europos Centro Golfo Klube.