Be streso II: pristatome edukacinius video filmukus

2018-02-15 « Atgal
Vilniaus - Kauno Rotary klubas Dipolis“ kartu su VšĮ Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centru 2017-ųjų balandžio - gruodžio mėn. pagal ,,Iniciatyvos Kaunui“ programą įvykdė projektą - ,,BE STRESO II - Moksleivių psichikos sveikatos ir emocinių kompetencijų stiprinimas 15-19 m. amžiaus jaunimo tarpe Kauno mieste“. Tai didžiausias projektas Kaune 2017 metais, stiprinantis emocinį atsparumą.

„BE STRESO II“ projekto tikslas buvo ir yra – prisidėti prie visuomenės sveikatos stiprinimo, teikiant prevencines, psichologinį atsparumą didinančias šviečiamojo, konsultacinio ir motyvuojančio pobūdžio paslaugas ir šis daugiau nei 12 mėnesių brandintas filmukas tikime taps kiekvienos mokyklos metodologine medžiaga.

Filmuko tema ir problematika nėra nusakoma tik keliais žodžiais. Scenarijaus kūrime ir įgyvendinime dalyvavo gausi komanda, o jo prasmė aktuali kiekvienam iš mūsų.

Apie projektą
Rotary Klubas "Dipolis" apsijungiant komandoje su VšĮ Dainavos Poliklinikos Jaunimo Centro profesionalais nusprendė suvienyti žinias ir kompetencijas prisidedant prie Kauno strateginio plano ,,Kokybiškos ir visiems prieinamos sveikatos priežiūros ir socialinės paslaugos“, o kartu prie visos Lietuvos visuomenės sveikatos stiprinimo.
Pagal 2015-2016 m. Visuomenės sveikatos biuro atliktą Kauno miesto bendrojo lavinimo moksleivių sveikatos duomenų analizę paaiškėjo, kad 14 proc. vyresniųjų klasių moksleivių nuolat susiduria su nervų sistemos ligomis ir jų sąlygotais psichosomatiniais sutrikimais.
Be Streso II projekto apimtyse įvykdyta keletas strateginių veiklų:
- DISKUSINIAI PATYRIMINIAI RENGINIAI MOKYKLOSE
- PRAKTINĖS VEIKLOS SEMINARAI
- INDIVIDUALIOS KONSULTACIJOS
- RENGINYS-AKCIJA „BŪK TUO POKYČIU, KURĮ NORI MATYTI PASAULYJE“

Projektą vainikuoja PREVENCINIO FILMUKO / METODINĖS PRIEMONĖS SUKŪRIMAS
"Mes siekėme sukurti edukacinę, metodinę priemonę vaizdo filmuko formatu psichikos sveikatos stiprinimo tema ir pasirinkome tikslingą prieigą per tuos skaudulius, svarbius mūsų tikslinei auditorijai, kuriuos padėjo išsikristalizuoti mūsų profesionalus partneris VšĮ Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centras." - sako Rotary klubo "Dipolis" prezidentas ir projekto idėjinis lyderis Aurelijus Daškevičius.
Projektą vainikuoja PREVENCINIO FILMUKO / METODINĖS PRIEMONĖS SUKŪRIMAS

Lietuviškas filmukas