Bendras Apygardos, Čikagos lietuvių, Užgorodo "Skala", Šiaulių Vykinto, Joniškio ir Šiaulių „Harmonija“ RK projektas

2018-11-07 « Atgal
Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centro besikuriančiuose socialinės globos namuose (Šaukėnuose, Kelmės r.) buvo įrengta virtuvė ir devynios palatos. Bendra projekto vertė – 6 901.59 Eur.
 
Projekto iniciatorius – Šiaulių Vykinto Rotary klubas. Klubas savo dešimties metų gimtadienio šventės metu (2018 m. sausio 27 d.) pristatė naują strateginį klubo projektą: „Šiaulių hospisas“ – pagalba VšĮ Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centrui įsteigiant hospisą. Liga keičia gyvenimą, į žmogiškąją patirtį atneša nerimą, skausmą, pasimetimą. Paliatyvios pagalbos tikslas – pagelbėti sunkia liga sergančiam žmogui ir jo artimiesiems, išlaikyti geriausią įmanomą gyvenimo kokybę sprendžiant fizines, psichologines bei dvasines problemas. Jei žmogaus negalima išgydyti, dar nereiškia, kad negalima jam padėti. 
 
Šiuo bendru projektu Rotary organizacija svariai prisidėjo, kad Šiaulių regione atsirastų Paliatyvios pagalbos ir slaugos centro stacionaras (vėliau ir hospisas), kurio tikslas – sukurti ir plėtoti paslaugų tinklą ligoniams ir jų šeimos nariams teikiant socialines paslaugas, dvasinę, psichologinę, informacinę pagalbą. Senstant visuomenei tokio pobūdžio paslaugų poreikis yra didelis ir nuolat augantis.
 
LR Sveikatos apsaugos ministerija suteikė patalpas, esančias Šaukėnų miestelyje, Kelmės rajone. Šiuo metu ten jau apgyvendinta devyniolika ligonių, gaunančių tiesioginę pagalbą, įdarbinta dvylika asmenų. Netiesiogiai paslaugomis naudojasi apytiksliai aštuoniasdešimt ligonių artimųjų. Remontuojamos papildomos patalpos priimti į socialinės globos įstaigą dar dvylika asmenų. Su LR Sveikatos apsaugos ministerija yra rengiama Valstybės ilgalaikio materialiojo turto nuomos sutartis, kurią ketinama pasirašyti lapkričio mėnesio pabaigoje. Numatomas sutarties terminas – ne trumpesnis kaip penkeri metai.
 
Pagrindinė centro vizija – kurti namus ir suteikti priežiūrą sunkia nepagydoma liga sergantiems, vienišiems senyvo amžiaus žmonėms.
 
PASLAUGOS:
·         ilgalaikė/trumpalaikė socialinė globa;
·         paliatyvi pagalba (suaugusiems ir vaikams);
·         ambulatorinė asmens sveikatos priežiūra.
 
Įrengtos devynios palatos devyniolikai asmenų. Palatose sumontuotos sieninės spintos gyventojų daiktams sudėti.
Įrengta virtuvė, specialiai pagaminti virtuvės baldai, pastatyta virtuvės įranga (orkaitė, kaitlentė, gartraukis, šaldytuvas).
 
Įrengta palata su trimis funkcinėmis lovomis sunkią negalią turintiems asmenims.
 
Šiaulių Vykinto Rotary klubas aktyviai dalyvavo globos namų teritorijos tvarkymo talkose, prisidėjo prie malkų paruošimo žiemai. Buvo iškirsti seni ir pavojingi medžiai, tvarkoma aplinka, kad įstaigos bendruomenė galėtų saugiai mėgautis istorinio parko gamta.
 
 
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę