Carsten Leth vardo Rotary stipendijos bus skirtos Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams

2020-02-02 « Atgal
2019 m. gruodžio 11 d. vykusiame RI Apygardos 1462 Valdybos posėdyje buvo patvirtinti Carsten Leth vardinės Rotary stipendijos skyrimo nuostatai.

Carsten Leth pirmą kartą į Lietuvą atvyko 1993 metais, būdamas RI Apygardos 1460 valdytoju. Susipažinęs su mūsų šalimi jis suprato, kad yra būtina siekti nepriklausomos Lietuvos Rotary Apygardos įkūrimo. Tuo tikslu jis dirbo labai daug. Rezultatai buvo akivaizdūs: nuo 1995 m. iki 1999 m. Rotary klubų skaičius šalyje išaugo nuo 6 iki 26.

Subūręs Nacionalinį Lietuvos Rotary komitetą, Carsten Leth įrodė, kad pasitiki vietos rotariečiais. Kuomet dėl Rotary International vykdomos politikos nepriklausomos Lietuvos Apygardos vizija labai nutolo ir Lietuvos rotariečiai nusprendė kurti juridinio asmens statusą turintį Lietuvos Rotary komitetą, Carsten Leth visiškai atidavė jį į lietuvių rankas, nes puikiai suprato, kad pats nebegali čia praleisti tiek daug laiko, kaip norėtųsi.

2006 m. Carsten Leth galutinai atsisveikino su Lietuva konferencijoje Druskininkuose, perskaitęs savo laišką ,,Mano brangiausioji Lietuva‘‘. Atsisveikinti teko dėl sušlubavusios sveikatos. Jam, kaip kariškiui ir labai veikliam žmogui, buvo nepaprastai sunku susitaikyti su liga, privertusia pakeisti gyvenimo būdą. Bet iki pat paskutinių savo gyvenimo dienų Carsten Leth galvojo apie mūsų šalį.

Carsten Leth profesija – karys, Danijos armijos sausumos kariuomenės karininkas.  Tai buvo ne tik jo profesija, bet ir aistra, jo  gyvenimo būdas. Kuomet Carsten Leth grąžino karinius įgaliojimus, Danijos karalienė Margareta išreiškė pasididžiavimą juo kaip Danijos piliečiu, kuris kuria ir stiprina Rotary judėjimą kitoje šalyje, Lietuvoje, tuo pačiu garsindamas savo šalies vardą.

Būdamas karininku, Carsten Leth visuomet akcentuodavo taikos svarbą; Rotary jis visuomet matė kaip galimybę skirtingų kultūrų, religijų, rasių žmonėms rasti bendrą kalbą ir suprasti vieną pagrindinių Rotary nuostatų - ,,rūpinimąsi ne tik savimi‘‘.

2000 m. už nuopelnus Lietuvos valstybei Carsten Leth buvo apdovanotas LDK Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu.

Carsten Leth vardinė Rotary stipendija bus skirta Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bakalauro studijų absolventams.

Paskutinėmis sausio mėn. dienomis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje baigiamuosius darbus gynėsi bakalauro universitetinių studijų  kariūnai.

Tikimės, kad stipendijos skyrimas Lietuvos kariūnams  bus puikus Carsten Leth vardo įprasminimas, o būsimieji Lietuvos karininkai garsins Lietuvą taip, kaip ją garsino Carsten Leth.

Arūnas Burkšas | 2020-02-07 20:20
Ačiū, Edita. Labai gražiai pristatyta mūsų apygardai brangi asmenybė - Carsten Leth.    Labai svarbu, jog Lietuvos kariūnai bus apdovanoti tikro, Rotary idėjomis vedino       Žmogaus vardo stipendijomis.