Čikagos lietuvių ROTARY rūpestis – Lietuvoje sergantys vaikai

2016-10-05 « Atgal
Prieš 111-a metų Čikagoje įkurto ir visame pasaulyje plačiai žinomo Rotary klubo labdaringą misiją sėkmingai tęsia čia gyvenantys lietuviai. Veiklūs tautiečiai neoficialia pasaulio lietuvių sostine tituluojamoje Čikagoje ne tik sugebėjo įkurti lietuvišką Rotary klubo padalinį, bet ir savo užmojais kasmet stebina amerikiečius, kartu nepamiršdami gimtosios Lietuvos.
Būtent šio Rotary klubo iniciatyva rugsėjo 24 dieną į viename Čikagos priemiesčių įsikūrusį golfo lauką jau aštuntą kartą rinkosi sporto entuziastai, jų šeimos nariai, draugai bei savanoriai.
Labdaringas renginys kasmet sutraukia ne tik vietinius lietuvius, amerikiečius, bet ir svečius iš Lietuvos.
Šių metų renginio viešnios – paramos ir labdaros fondo „Mamų unijos“ įkūrėja ir vadovė Eglė Mėlinauskienė, televizijos laidos “Valanda su Rūta” vedėja ir viena iš fondo įkūrėjų  - Rūta Mikelkevičiūtė bei svečiams koncertavusi vokalistė Arina su grupe.
Renginio metu surinkta 109,000 dolerių, iš kurių, atėmus organizacines išlaidas, 80,000 bus paaukota įvairiems labdaros projektams. Pats didžiausias iš jų – " Vaikų onkologijos pagalbos centras"  – projektas padesiantis onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir juos slaugantiems tėveliams Lietuvoje.
 
Parama labiausiai laukiantiems
Kartu su su viešniomis iš Lietuvos renginyje dalyvavo ir dešimtmetė Austėja iš Skuodo, kuriai prieš septynerius su puse metų buvo diagnozuotas vėžys. Medikai šeimai, auginančiai penkis vaikus, mažai teikė vilčių, kad dukrelė išgis. Šalia stovėjo ir bendraamžė Glorija, kurios kovos su vėžiu istorija plačiai žinoma. Šiai mergaitei klastinga liga mirties nuosprendį paskelbė prieš aštuonerius metus. Jos mama dvejus metus dėjo visas pastangas, kad išsaugotų jos gyvybę.
Šiandien mergaitės gyvena skirtinguose kontinentuose, tačiau jas vienija likimas, „Mamų unija“ ir begalinis žmonių gailestingumas. 
Prieš dvejus metus vykusiame Rotary labdaros renginyje svečiavosi viešnia iš Telšių – Gileta Lesienė – su vos pradėjusiu vaikščioti ir daug sunkių negalių patyrusiu sūneliu Jokūbu. Jam pirmajam Lietuvoje Čikagos lietuvių rotary klubas padovanojo insulino pompą.
 
Rotary veikla - humanitarinė pagalba
Gausiai susirinkusius svečius pasveikinusi Čikagos lietuvių Rotary klubo prezidentė Austėja Sruoga, priminė Rotary klubo įkūrimo istoriją, pasidžiaugė, kad pasaulyje yra per 34 000  klubų ir juose per 1.2 mln. narių. Čikagos Lietuvių Rotary klubas vienija 25 narius.
Pasak prezidentės, klubo misiją - teikti humanitarinę pagalbą visuomenei – geriausiai padeda įgyvendinti labdaros renginiai, kurių metu surinktos ir paaukotos lėšos naudojamos  tarptautiniams projektams.
Įdomu tai, kad tais atvejais, kai dalyvaujama ,,Rotary International“ fondo projektuose, klubo surinktos lėšos centrinės būstinės dėka padvigubinamos ir pervedamos remiamoms organizacijoms.
Prie šių projektų, dažnai prisideda ir apygardos, kuriai priklauso Čikagos lietuvių klubas, fondas. Tad paramai skirtos sumos neretai tampa gana įspūdingos.
„Per aštuonerius metus Čikagos lietuvių Roraty klubas labai daug padėjo Lietuvos sergantiems vaikams“, - sakė A.Sruoga ir pakvietė visus, norinčius ir galinčius prisidėti prie labdaringos veiklos, prisijungti prie Rotary klubo narių ir kartu tęsti pardėtus gerus darbus.
 
Skausmo ir džiaugsmo ašaros
Susirinkusius sujaudino labdaros projektus pristačiusios viešnios iš Lietuvos. Jos pasidalino įspūdžiais, kuriuos patyrė bendraudamos su vėžiu sergančiais vaikučiais ir juos prižiūrinčiais tėveliais. Būtent dėl šių patirčių R. Mikelkevičiūtė  nedvejodamas Lietuvoje paliko savo 9 mėnesių sūnelį ir atvyko į labdaringą renginį Čikagoje.
Scenoje kalbėdama apie bendrą projektą su Čikagos Lietuvių Rotary klubu laidos vedėja sunkiai tramdė ašaras.
Antrą Rotary klubo paramos projektą, skirtą Neįgaliųjų vaikų raidos centrui Kaune įrengti, pristatė klubo narė Vesta Valuckaitė. Ji papasakojo apie Kauno vaikų reabilitacijos ligoninės teikiamas paslaugas, neįgaliųjų skyrių ir dienos centą. Vaikučių vardu, ji padėkojo visiems, prisidedantiems prie gyvenimo palengvinimo dauno sindromu, cerebriniu paralyžiumi ir kitomis nepagydomomis ligomis sergantiems vaikams.
Apie Kauno klinikose neišnešiotiems vaikams maitinti skirtą pieno banko įrengimą ir jo būtinumą, kad išgyventų ankstukai, pasakojo ir vaizdo įrašą su Kristupo Krivicko šeima rodė R. Milkelkevičiūtė.
Mamų unijos vadovė E.Mėlinauskienė vylėsi, kad greta Santariškių, Vanagių kaime, pradėta “Vaikų onkologijos pagalbos centro” statyba, nepaisant biurokratų abejingumo, 2018 m. turėtų būti baigta.
 
Labdaros golfo turnyras atviras visiems
Pasidomėjus, kas gali dalyvauti klubo organizuojamuose renginiuose, prezidentė patikino, kad gali visi norintys ir paaiškino: „Žinoma, mes esame apriboti golfo lauko pajėgumu, nes vienu metu gali žaisti tik 144 žaidėjai. Visuomet bilietus išparduodame, todėl teoriškai, jei būtų daugiau norinčių žaisti, šiame golfo klube daugiau sutalpinti negalėtume. Mes labai džiaugiames ir esame dėkingi Old Oak Country golfo klubui ir savininkui Algiui Lieponiui už renginio priėmimą ir pagalbą jį organizuojant.
Po golfo turnyro žaidėjai ir svečiai rinkosi į iškilmingą vakarienę, kur ir vyksta pagrindinė renginio programa: aukcionas, apdovanojimai.
Paprastai į šį renginį susirinkdavo apie 180 svečių. Šiais metais buvo pakoreguotas renginio formatas, o vakaro programą pagyvino Arinos koncertas. Tokiu būdų atsirado galimybė pritraukti daugiau žmonių, todėl šiemet sulaukta daugiau nei 250 dalyvių.
„Esame labai laimingi, kad kiekvienais metais parduodame visas vietas golfo turnyrui ir vakarienei. Pernai buvo surinkta 58,000 o šiais metais pranokome visus lūkesčius – 109,000 Taigi rezultatas beveik dvigubai didesnis!”, -- džiaugėsi Rotary klubo prezidentė Austėja Sruoga.
 
Trys pagrindiniai paramos objektai
Pasidomėjus apie tolesnius rotarių veiklos planus, renginius ir  numatytus darbus, prezidentė A.Sruoga sakė, kad kiekvieno susirinkimo metu rotariečiai svarsto iš įvairių ne pelno siekiančių organizacijų gautus pagalbos prašymus ir stengiasi visiems suteikti kuo daugiau paramos.
Klubas stengiasi remti ir vietinius projektus. Didžiulis  dėmesys skiriamas Lituanistinių mokyklų palaikymui. Sėkmingai įgyvendinamas projektas, šeštadienines mokyklas aprūpinti vadovėliais ir kitais vaikų ugdymui skirtais leidiniais. Tuo tikslu klubo vadovai glaudžiai bendradarbiavo su spaustuvėmis bei Rotary klubais Lietuvoje. Jau penktus metus kuruojama Pasaulio lietuvių centre (PCL) įsteigtos bibliotekos veikla; Lietuvoje renkamos naujos knygos, jos siunčiamos į Čikagą.  
Pasak Austėjos Sruogos, klubo nariai turi labai daug idėjų ir siekių, tik visiems sumanymams įgyvendinti trūksta laiko.
,,Todėl stengiamės plėsti klubo gretas, pritraukti dar daugiau naujų, energingų, gebančių planuoti laiką narių, kurie padėtų dar labiau išplėsti mūsų veiklą“, -- kalbėjo Čikagos lietuvių Rotary klubo prezidentė.
 
Galia daryti gerus darbus
Jaunatviškas ir energingas 2015-16 metų klubo prezidentas Linas Klimavičius pristatydamas projektus anglų kalba pabrėžė:
„Mes visi žinome, kiek mums yra svarbios mūsų šeimos, mūsų karjeros, mūsų hobiai, tačiau raginu visus išeiti iš komforto zonos bei kasdieninės rutinos. Žinau, mes visi esame labai, labai užsiėmę ir turime begalę savų problemų ir rūpesčių, tačiau garantuoju, kad su šeima praleidę bent vieną sekmadienį gamindami maistą benamiams, lankydami vaikų namus, slaugydami ligonius, suprasite, kokią turite galią teigiamai paveikti gyvenimus tų, kuriems be jūsų galbūt daugiau ir nėra kuo pasidžiaugti“. 
 
Nuotraukos Sandros Scedrinos
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę