Delfinų terapijos centre – defibriliatorius

2019-06-11 « Atgal
Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centrą pasiekė dovana – modernus defibriliatorius. Jį padovanojo nuolatinės Delfinų terapijos centro rėmėjos– Klaipėdos ROTARY „Aditės“ klubo moterys kartu su kolegomis iš JAV – „Rotary Club of Chikagoland Lithuania“.
Prietaisas įrengtas centro fojė, visiems matomoje ir lengvai pasiekiamoje vietoje. Šis defibriliatorius pritaikytas ne tik suaugusiems, tačiau ir vaikams.
Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė džiaugėsi, kad tai – jau antrasis defibriliatorius muziejuje.
 
„Per metus muziejų ir delfinariumą aplanko apie 800 tūkstančių žmonių. Kol kas, ačiū Dievui, dar nebuvo tokios situacijos, kad būtų tekę gelbėti gyvybę. Dabar jaučiamės pasiruošę padėti net širdies smūgio atveju”, – pranešime spaudai cituojama O. Žalienė.
 
Per pastaruosius mėnesius uostamiestyje tai jau trečias toks padovanotas prietaisas viešojo sektoriaus įstaigoms – jie geradarių dėka atsirado Klaipėdos dramos teatre, Savivaldybės pastate.
 
Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirčių priežastis Lietuvoje ir daugumoje Europos valstybių. Todėl pirmosios pagalbos suteikimas neatsiejamas nuo defibriliatoriaus panaudojimo. Šis prietaisas padeda atkurti širdies ritmą dar iki atvykstant medikams. Defibriliatorius sureguliuoja širdies skilvelių virpėjimą ir pavojus gyvybei stipriai sumažėja – panaudojus šį aparatą per pirmas tris minutes, 75 proc. atvejų žmogus atsigauna. Tačiau kur yra šie prietaisai ir kaip jais naudotis, dauguma žmonių nežino.
 
 
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę