Devynerių metų tradicija - sklandymo stovykla Pociūnuose

2019-07-17 « Atgal
Pociūnuose Prienų rajone liepos 1-14 d. įvyko devintoji tarptautinė sklandymo stovykla, kurią organizuoja Vilniaus šv. Kristoforo Rotary klubas kartu su Lietuvos Rotary Organizacija. Šiais metais į stovyklą atvyko dvylika 14-17 m. vaikų iš Rusijos, Turkijos, Lenkijos, Čekijos, Italijos, Belgijos, Rumunijos bei Ispanijos. Dvi savaites vaikai praleido mokydamiesi sklandyti, jiems buvo organizuojamos įvairios išvykos, ekskursijos ir pramogos kituose miestuose.

Tarptautinę sklandymo stovyklą remia Lietuvos Rotary Apygarda bei Vilniaus šv. Kristoforo Rotary klubas. Tačiau, šiais metais buvo reikalingi papildomi finansavimo šaltiniai. Tad lygiai prieš mėnesį kreipėmės į visus Lietuvos Rotary klubus prašydami paremti stovyklą ir šiandien norime pasidžiaugti, kad sulaukėme 1100 EUR paramos iš Tauragės RK, RK „Dipolis“, Vilniaus „Senamiesčio“ RK, Vilniaus RK „Vienybė“, Vilniaus „Perkūno“ RK, o Druskininkų RK broliai ir sesės susitiko ir pasirūpino vaikais savo mieste. Ačiū Jums, kad esate neabejingi ir prisidedate prie stovyklos organizavimo. Kaip žinoma, ši stovykla padėjo tvirtą pagrindą Lietuvos (t.y. kiekvieno iš mūsų vaikų) dalyvavimui Rotary organizuojamose trumpalaikėse mainų programose užsienyje ir iki šiol užtikrina Lietuvos Rotary vardo garsinimą tarp užsienio Rotary klubų.

Kasmet stovyklos programą tobuliname, kad ji būtų dar įdomesnė vaikams bei leistų jiems geriau pažinti ne tik Lietuvą, bet ir jos žmones bei rotary šeimas. Tad šiais metais visi atvykusieji vaikai paskutinį savaitgalį praleido Vilniaus šv. Kristoforo Rotary klubo narių šeimose. Išvykdami vaikai labai dėkojo už šią naują patirtį bei rotariečių šeimų šilumą.

Per 9-erius metus tarptautinėje sklandymo stovykloje Lietuvoje jau dalyvavo per 100 vaikų iš daugiau nei 20 šalių. Dažniausiai stovyklauja vaikai iš Turkijos, Egipto, Rumunijos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Slovakijos, Čekijos, Kroatijos, Belgijos.  Be pagrindinio užsiėmimo - sklandymo, stovykloje vyksta įvairių komandos stiprinimo žaidimų, sportinių rungčių, išvykos į Lietuvos miestus, plaukiojimas baidarėmis (daugumai tai irgi būna pirmasis patyrimas gyvenime), susitikimai su Rotaract ir Rotary Klubais.

Vilniaus šv. Kristoforo Rotary klubo prezidentas
Arūnas Gumbelevičius