Dipolio RK naujienos: projektas JUDĖK PRASMINGAI

2020-05-07 « Atgal
Mieli Rotariečiai,
brangūs ir tikime sveiki
sesės ir broliai,
 
Dėkojame jums už dėmesį, kad sekate mus ir socialinio projekto naujienas kas mėnesį. Šis nelengvas visiems mums laikotarpis jau ženklinamas įvairiais epitetais – „nauja realybė“, „amerikietiški kalneliai“, „visiškas neapibrėžtumas“, „rūko kamputis“ ir dar daugiau. Broliškai džiaugiamės matydami, kaip rotarietiškai skaičiuodami žingsnius visi prisidedame prie savo bendruomenės mažinant COVID-19 viruso sukeltus padarinius.
 
Lietuvos Rotary socialinis projektas JUDĖK PRASMINGAI nestoja. Kartu nužingsniavome iki saulėto ir žaliu rūbu besidabinančio gegužės mėnesio. Dalinamės su jumis paskutiniaisiais socialinio projekto rezultatais: visi kartu drauge jau nuėjome daugiau nei 322 mln. žingsnių (net 50 milijonų žingsnių daugiau nuo praeito mėnesio)! Pagal gegužės 1-osios statistiką už Rotary iššūkį eina 496 sesės ir broliai iš 47-ių klubų.
Skelbiame pavasarinį JUDĖK PRASMINGAI 500 mln. iššūkį: ne mažiau 500 rotariečių, einančių iš bent 50 Rotary klubų ir kartu broliškai iki birželio 30-osios nužingsniuosiančių 500 milijonų žingsnių. Prisijunk jei dar neini!
Džiaugiamės, kad pirmojo penketuko vietų neapleidžia nuo pirmųjų dienų įsiveržę didmiesčių klubai - Vilniaus Šv. Kristoforo RK, Vilniaus Geležinio Vilko Rotaract, Klaipėdos Senamiesčio RK, Romuva RK ir Vilniaus Rotaract. Malonu matyti labai aktyvius rotaraktiečius. Labai solidžiai žingsniuoja Šilutės RK ,sutelkę mažiau narių nei pirmaujantys, tačiau įspūdingai einantys individualiai, taip pat vienintelį „Inner Wheel“ - Šilutės VRK Vidinio Rato Klubą. Mažeikių Liberta RK yra daugiausiai žingsnių fiksuojantis moteriškas klubas.
Šiuo judėjimo iššūkiu nuo pat pirmos dienos visi kartu siekiame - didinant Rotary brolių ir sesių bendrystę bei sveikatingumą, kartu žingsniuoti prasmingai ir surinkti finansinę paramą projekto ambasadorės Aušros Garunkšnytės pasirengimui Tokijo paralimpinėms žaidynėms. Regėjimo negalią turinti maratoninkė Aušra Garunkšnytė yra projekto „JUDĖK PRASMINGAI“ paramos gavėja ir projekto ambasadorė. Aušra, kaip ir kiti esami ir būsimi paralimpiečiai, turėjo daug ko atsisakyti ir prisitaikyti prie naujai diktuojamų sąlygų. Kovo ir balandžio mėnesiai sportininkams buvo negailestingi, tačiau situacija po truputį keičiasi.
Kaip buvo skelbiama paralympics.lt svetainėje balandžio 27-ąją, Lietuvoje švelninant karantino sąlygas, mūsų paralimpiečiai po truputį sugrįžta į įprastą gyvenimo ritmą. Nuo pirmadienio lengvaatlečiai atvėrė stadionų vartus bei maniežų duris. Tiesa, nedidelėmis grupėmis ir laikantis visų apsaugos nuo Covid-19 viruso reikalavimų. Ir, nors kai kurie aukšto meistriškumo sportininkai, kaip paralimpiniai plaukikai, kol kas lieka be savo bazių, kiti gi gali, derindami tvarkaraščius ir laikydamiesi papildomų reikalavimų dėl apsaugos priemonių, palengva sugrįžti į profesionalų sportinį ritmą (visą straipsnį galite rasti http://paralympics.lt puslapyje).
Aktualias projekto naujienas sekti ir visada pasiekti galite www.facebook.com/judekprasmingai/ - socialinio projekto oficialioje Facebook paskyroje, o šiandien su jumis dar dalinamės:
 
Rotary bendruomenės nariai ir projekto dalyviai apie socialinė iššūkį ir #WALK-15 programėlę
 
 
 
 
 
Aušra ir jos treneris Linas atskirai pakalbinti dalinasi savo patirtimi balandžio mėnesį
Treneris Linas Balsys:
„Balandis mūsų su Aušra toks sakyčiau ramus. Po kovo 11-osios maratono bėgimo vyksta atsigavimo procesas. Buvo daugiau dėmesio skirta poilsiui su keletu įterptų pajudėjimų. Visi masiniai renginiai uždrausti. Sustiprintas karantinas atskyrė mus su Aušra ir bendravimas vyksta tik virtualiu būdu. Šiuo laikotarpiu kankina nežinia ir tai išmuša iš vėžių, nes nelabai aišku, į kurias datas akcentuotis. Jei nusimatysime kokias nors varžybas ir joms pradėsime ruoštis, neaišku ar jos įvyks. Todėl mudu su Aušra dabar esame tokioje ramybės ir laukimo būsenoje.
Atsigavimo po varžybų procesas irgi vyksta kitoks nei esame įpratę. Praradome galimybę paplaukioti baseine ir pan.
Nepaisant to, mes treniruojamės, stengiamės visiems parodyti, kad ir kokios krizės mus beištiktų, reikia greitai persiorientuoti ir artėti prie savo pagrindinių užsibrėžtų tikslų.
Mūsų su Aušra pagrindinis tikslas yra Tokijo paralimpinės žaidynės. Tas mus ir varo į priekį.
Tad ir rotariečiams linkiu, jei jūsų tikslas yra gera sveikata bei puiki savijauta, tai ir judėkite prasmingai ne miesto gatvėmis, o pavažiuokite į savo poilsio vietas gamtoje ir ten miško takeliais žingsniuokite klausydamiesi paukščių čiulbėjimo ir kvėpuodami grynu oru.“
Projekto ambasadorė Aušra Garunkšnytė:
„Jaučiu malonumą ir džiaugsmą bėgdama. Jaučiuosi palengva grįžtanti į sportinę formą.
Šiuo metų dėl covid-19 negalime labai toli planuoti būsimų startų, esame nežinioje, kada teks startuoti varžybose. Bet treniruočių nenutraukiame, palaikome sportinę formą, palengva stiprėju. Dabar bėgioju savarankiškai pagal trenerio sudaromą planą. Kol kas su juo nesimatome. Jaučiuosi pasiilgusi darbo su treneriu, aplinkinių žmonių, gyvo bendravimo. Nors šiuo metu yra tiek pokyčių, bet kantriai ir ramiai laukiu kol viskas grįš į įprastą gyvenimą.“
 
 
Taip pat visus kviečiame pasiklausyti #ParateamPodcast išsamaus pokalbio su maratonininke Aušra Garunkšnyte ir jos treneriu Linu Balsiu. Tarp temų: bėgiojimas su kauke, amerikietiškus kalnelius primenantys sportiniai metai, medalio siekis Paralimpinėse žaidynėse Tokijuje, „nesužvaigždėjimas“, talento ir darbo svarstyklės ir kita.
 
Apdovanotas Kauno Romuva klubas
Antrąjį apdovanojimą ir įvertinimą už didžiausią progresą sausio-vasario mėnesiais socialiniame projekte pelnė net du klubai - Kauno Romuva RK bei Kauno Tvirtovės RotaractKovo pradžioje susitikome su Kauno Tvirtovės RAC klubo prezidentu Tomu Rimkumi, o štai šv. Velykų išvakarėse griežtai laikydamiesi visų nustatytų reikalavimų susitikome su klubo Romuva prezidente Rasa Noreikiene ir įteikėme www.maistassveikatai.lt paaukotus sveikatingumo prizus.
 
 
 
Socialinio projekto rėmėjai
Džiaugiamės ir dėkojame vis augančiai projekto rėmėjų komandai - projektą jau parėmė mūsų strateginis projekto partneris UAB „Walk15” – mums padedančios eiti programėlės Walk15 autoriai, Europos centro Golfo klubas, įsteigęs net 2 prizus Rotary bendruomenei, Rotary klubai - Vilniaus tarptautinis RK, Vilniaus RK Vienybė, Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubas, generalinis projekto rėmėjas maisto papildais www.maistassveikatai.lt, taip pat – bėgimo klubas „Šviesos kariai“„Affidea Lietuva“ diagnostikos centrai, Sporto KlinikaUAB „Novakopa“ ir kiti fiziniai bei juridiniai rėmėjai.
www.maistassveikatai.lt šiuo sudėtingu laikotarpiu kviečia stiprinti imunitetą inovatyviais, aukšto įsisavinimo maisto papildais. Rotary klubo nariams papildams imunitetui iki 2020-ųjų gegužės suteikiama 25% nuolaida su kodu ROTARY25. Kodas negalioja nukainotoms prekėms ir produktų rinkiniams. Pasirūpinkite imunitetu efektyviu būdu!
 
Parama projektui
Broliškai prašome visus jus, jau prisijungusius ir planuojančius jungtis prie JUDĖK PRASMINGAI socialinio iššūkio, Rotary, „Inner Wheel“ bei Rotaract klubus kolektyviai bei asmeniškai, įmones kaip rėmėjus, finansiškai paremti į specialiai šiam projektui atidarytą atsiskaitomąją sąskaitą.
Jūsų parama itin svarbi ir dar daug kartu turime nuveikti surenkant lėšų paralimpietės Aušros dalyvavimui Tokijo 2021 m. Paralimpiadoje.
Gavėjas: Rotary klubas Dipolis
Sąskaitos numeris: (IBAN) LT953500010006244541
Mokėjimo paskirtis: Parama socialiniam projektui Judėk prasmingai
 
 
Ankstesnės projekto JUDĖK PRASMINGAI naujienos:
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę