Duris atvėrė Užtiltės bendruomeniniai namai

2019-06-27 « Atgal
Trijų metų metų projektas, kurio iniciatoriai yra Vilniaus šv. Kristoforo, Norvegijos Uranienborg Rotary klubai bei labdaros fondas Charity Antazavė, suteikia naujas galimybes 8 vaikų šeimynai iš Antazavės vaikų globos namų ir tampa tvirtu tiltu į jų ateitį. Projekto tikslas buvo įkurti namus, kuriuose vaikai augtų saugūs ir laimingi, gyvendami įprastą šeimos gyvenimą: mokytųsi, svajotų, rinktųsi profesiją, rūpintųsi namais ir vienas kitu.
 
 
Projektas yra LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis. Prezidentė Dalia Grybauskaitė įkurtuvių proga vaikams linkėjo jaustis laimingais naujuose namuose, atrasti geras sąlygas mokytis ir tapti savarankiškais, o svarbiausia – augti gerais žmonėmis.
 
Trijų šalių susitarimas buvo pasirašytas 2016m birželio mėnesį telkti finansavimą ir įkurti namus. 2017metais įsigytas dviejų aukštų namas Užtiltėje, visai šalia Dusetų, pasikeitė neatpažįstamai. Namas apšiltintas, šiuolaikiškai pakeista tiek namo išorė, tiek vidus. Darbams vadovavo vieną šeimyną iš Antazavės naujam gyvenimui perkeliantis globos namų direktorius Kęstutis Ražanas.
 
Namus įrengti padėjo Vilniaus šv. Kristoforo Rotary klubas, Norvegijos Uranienborg Rotary klubas, Vokietijos Hamburg Deichtor Rotary klubas, Lietuvos Apygardos Rotary Fondas, Norvegijos fondas “Charity Antazave” bei verslo atstovai - UAB Olifėja bei UAB Vasaknos. Bendra Užtiltės bendruomeninių namų projekto vertė siekia 110 tūkst. Eur, iš jų 70 tūkst. Eur skyrė Rotary ir partneriai.
 
Įkurtuvių šventėje dalyvavo Projekto rėmėjai ir Zarasų rajono savivaldybės atstovai. Projekto rėmėjams Norvegijos ir Vokietijos Rotary klubams, Charity Antazave ir UAB Olifėjai įteiktos Apygardos Valdytojo Virginijaus Šniuko padėkos. Aukštai į dangų kilo vaikų paleisti balionai su svajonėmis. Svečiai vaišinosi pačių vaikų paruoštais kepiniais. Eksponuota nuotraukų paroda pasakojanti namo istoriją ir kelią įkurtuvių link.
 
Vilniaus šv. Kristoforo Rotary klubo Prezidentė Jurgita Turulienė palinkėjo vaikams namų, sklidinų meilės, pagarbos ir supratimo, namų, kuriuose gera svajoti, į kuriuos gera sugrįžti. Tam, kad jų namas virstų namais, vaikai paskatinti matyti ir girdėti, kuo ir kaip gyvena namiškiai, mažesnį ir vyresnį laikyti lygiu, paklausti, kaip jie jaučiasi, kuo gyvena, apie ką svajoja. Rotary atstovai pažadėjo toliau skirti lėšas vaikų tobulėjimui ir augimui.
 
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę