Įgyvendintas projektas „Kvėpuoju – gyvenu“

2019-06-04 « Atgal
Mažeikių Rotary klubo „Liberta“ ir Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis asociacijos „Sraunija“ iniciatyva buvo įgyvendintas projektas „Kvėpuoju-gyvenu“. Projekto tikslas buvo nupirkti kvėpavimo ir kosulio asistavimo medicininę įrangą.

Asociacijos „Sraunija“ vadovė Kristina Antanavičienė kreipėsi į klubo seseris prašydama pagalbos padėti įsigyti kvėpavimo asistentą. Didžioji dalis sergančiųjų yra vaikai ir paaugliai. Genetinės nervų-raumenų ligos yra progresuojančios ir nepagydomos, jas sukelia genų defektai, t. y. progresuojant ligai, nyksta raumenys, sutrinka rijimas, kvėpavimas, širdies darbas, virškinimo veikla. Šiomis ligomis sergantys pacientai labai imlūs infekcijoms, daugelis ligų nulemia ankstyvą paciento mirtį. Visi pacientai turi negalią, dauguma – sunkią.

Klubo seserys, siekdamos padėti vaikams surinko lėšas ir nupirko medicininį prietaisą – kvėpavimo asistentą, turintį specializuotas programas, kurios padeda lavinti kvėpavimo raumenis, didina plaučių tūrį bei palengvina ligos eigą.

Projektui įgyvendinti buvo surinkta 6 tūkst. eurų, tokia ir buvo reikalinga pinigų suma, kvėpavimo asistentui įsigyti. Prie klubo „Liberta“ inicaityvos prisidėjo 10 Lietuvos Rotary klubų, tai: Akmenės, Plungės, Joniškio, Pakruojo, Šiaulių „Saulės“, Šiaulių „Harmonijos“, Šiaulių „Vykinto“, Šiaulų Rotary klubas, Mažeikių Rotary klubas ir Mažeikių Rotary klubas „Liberta“. Projekto įgyvendinimui buvo skirta Lietuvos Apygardos 1462 Rotary fondo dotacija.

Džiugu  pastebėti, kad šis projektas tapo tarptautiniu, nes į jį įsitraukė ir Danijos karalystės Rotary klubas. Klubo sesės ypatingai dėkoja Šiaulių RK broliui Algirdui Butkui, taip pat penkioms verslo įmonėms: UAB „Saurida“, UAB „Jubana“, UAB „Tomega“, UAB „Rostanas“, UAB „Ekovalis“ bei klubo partneriams, kurie finansiškai prisidėjo prie projekto įgyvendinimo.

Šiuo kvėpavimo asistentu naudosis Telšių ir Šiaulių apskričių ligoniukai. Aparatas bus naudojamas kaip terapinė ir gydomoji priemonė.

“Kartais mums atrodo, kad tai, ką darome, tik lašas jūroje. Bet vandenynas būtų mažesnis, jei jam trūktų to lašo.“  Motina Teresė

„Liberta“ klubo sesės