Istorinė atmintis Raseinių autobusų stotyje

2017-11-16 « Atgal
II pasaulinio karo fronto banga visiškai sugriovė Raseinių miestą, palikdama  vos kelis sveikus namus ir iki šiandien Nepriklausomybės aikštėje stovintį  Žemaičio paminklą. Vokiečių kariuomenė ir jos vietiniai pagalbininkai žiauriai sunaikino  Raseinių žydų bendruomenę. Šiandien mieste nėra likę jokių to meto Raseinių žydų gyvenimo pėdsakų. Juos mena tik archyviniai dokumentai, išlikusios nuotraukos bei išsigelbėjusių žydų ir seniausių Raseinių miesto gyventojų pasakojimai.

VŠĮ RTVIC „Atrask Raseinius“ ir Raseinių  Rotary klubas, pasirinkę kiek netradicinę vietą – miesto autobusų stotį,  Lietuvos žydų genocido dienos paminėjimo proga atidarė   niekur nepublikuotų nuotraukų parodą ,,Nuotraukose išsaugoti veidai".  Parodos atidarymo metu  autobusų stoties lankytojai, raseiniečiai bei didelis rotariečių būrys klausėsi  muziejininkės Linos Kantautienės pasakojimo apie nuotraukose įamžintų žinomiausių Raseinių žydų spaustuvininko Kadušino, advokato Levy, gydytojo Mankausko šeimas ir jų likimus. Šios užfiksuotos akimirkos papildo mažai kam žinomos istorijos puslapius, padeda rasti daugiau žydų kultūros pėdsakų per karą sunaikintame mūsų mieste. Istorinė atmintis, net jos neieškant, paliečia kiekvieną, kuris užsuka ar praeina Raseinių autobusų stotį. Abipusės nuotraukos iškabintos autobusų stoties languose, todėl parodą galima apžiūrėti tiek iš pastato vidaus, tiek iš išorės.

Raseinių Rotary klubo lėšomis pagaminta fotografijų paroda ,,Nuotraukose išsaugoti veidai" iki gruodžio 15 d. veiks autobusų stotyje , vėliau persikels į įvairias rajono mokyklas.

Raseinių Rotary klubo prezidentė Vilma Račkauskienė