Įvyko Apygardos Konferencija

2017-10-22 « Atgal
Spalio 20-21 dienomis Bistrampolio dvare Panevėžio rajone susibūrė Apygardos rotariečiai Metinėjo Konferencijoje "Lietuva ir Rotary: skatiname pokyčius".

Penktadienį vyko metinis susirinkimas, kuriame buvo patvirtinta 2016-17 metų Valdytojo Rolando Statulevičiaus veiklos bei Apygardos finansinė ataskaita. Taip pat savo veiklas pristatė komitetų pirmininkai - Tadas Šatkauskas, Artūras Baublys, Egidijus Buika, Rotaract tarybos pirmininkė Mingailė Subačiūtė, Interact atstovė Emilija Fijalkauskaitė. Visuotinio susirinkimo metu buvo patvirtinta Virginijaus Šniuko kandidatūra į Apygardos 2018-19m. Valdytojus. Tuo pat metu Apygardos Valdytojo žmona Vitalija Lukoševičienė visas rotariečių antras puses pakvietė į specialią programą su  Vilniaus universiteto Lyčių studijų centro lektoriumi Danatu Paulausku.

Šeštadienį visus susirinkusius sveikino Apygardos Valdytojas Algimantas Lukoševičius, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, garbūs rotariečiai iš užsienio - RI Prezidento Ian H.S. Riseley atstovė Edrund Olaisen (Norvegija), 2018-2020 m. Rotary International zonos direktorius PDG Piotr Wygnańczuk (Lenkija), PDG Per Hoyen (Danija). Taip pat tarp Ukrainos (D-2232) ir Lietuvos (D-1462) buvo pasirašytas bendradarbiavimo ketinimų protokolas, kuris tikimąsi ves į tolimesnę glaudžią draugystę ir  ICC (Inter-Country Committee) komiteto įsteigimą.

Pranešimus Konferencijos tema skaitė: Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidentas, Vilniaus RK narys  Remigijus Lapinskas ("Tvarioji ("žalioji") plėtra pasaulyje ir Lietuvoje: ar jaučiame pokyčiu poreikį?"), Apygardos Savižudybių prevencijos programos koordinatorius Kauno RK narys PDG dr. Vygintas Grinis  ir psichologė Valija Šap (,,Savižudybių prevencijos programos eiga Apygardoje 1462''), VU Gyvybės mokslų centro tarybos pirmininkas, Biotechnologijos instituto Baltymų-nukleorūgščių sąveikos tyrimo skyriaus vedėjas prof. Virginijus Šikšnys (“Genomų redagavimas: ar pasiruošę pokyčiams?“). Visi pranešimai buvo tiesiogiai transliuojami Apygardos Facebook paskyroje, kur galite rasti įrašus.

Konferencijos pabaigoje Konvencijos komiteto reklamavimo pirmininkas Romualdas Paulauskas pasidalino išsamia informacija apie artėjančią Konvenciją Toronte bei Panevėžio RK prezidentas Rotariada 2017 vadovas Tautvydas Anilionis įteikė Rotariados vėliavą kitų metų šios šventės organizatoriui būsimajam Valdytojui Virginijui Šniukui iš Šiaulių Saulės RK.

Konferencijos organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems pranešėjams, dalyviams ir Bistrampolio dvaro komandai.

Nuotraukos: