Įvyko Rotary Akademijos mediumas

2017-01-31 « Atgal
2017 m. sausio 25 d. Vilniaus Rotaract klubas Rotary bendruomenę sukvietė į Rotary Akademijos Mediumą.

Rotary Akademijos Mediumo renginyje pasveikinimo kalbą sakė Lietuvos Rotary Apygardos 1462 valdytojo žmona Rasa Statulevičienė bei Rotary Akademijos studentai Kamilė Varnelytė ir Eimantas Balčiūnas. Renginio dalyviams buvo pristatyta 2016 metų ataskaita apie projekto veiklą: plačiau papasakota apie atrinktus studentus, jų susitikimus su mentoriais, pasidalinta, kokie pagrindiniai pokyčiai įvyko studentų gyvenimuose nuo projekto pradžios.

Antrojoje renginio dalyje vyko „Godopoco“ – bendravimo žaidimas, paremtas improvizacija. Šis žaidimas lavina komunikacinius gebėjimus, ugdo emocinį intelektą ir socialinę kompetenciją. „Godopoco“ dalyviai lengviau atsiskleidžia, tampa laisvesni, lankstesni, gebantys išklausyti, išmoksta improvizuoti ir veikti nenumatytai, čia ir dabar. Žaidimą vedė ir renginio svečių gera nuotaika rūpinosi improvizacijų meistras Dainius Palivonas.

Pagrindinis Rotary Akademijos projekto tikslas – drąsinti jaunus žmones tapti sėkmingais ir atsakingais visuomenės piliečiais. Todėl Lietuvos Rotary klubų nariai, geriausi įvairių veiklos sričių profesionalai, sukaupę verslo, profesinę ir – svarbiausia – gyvenimišką patirtį, jau nuo 2008 metų tiesia pagalbos ranką kasmet atrenkamiems studentams, nusprendusiems pradėti naują savęs atradimo etapą. Mentoriams yra keliama sąlyga būti supratingiems, puikiems klausytojams, ugdantiems kritinį mąstymą, pozityviai motyvuojantiems savo gyvenimiška patirtimi ir įžvalgomis, o studentams – laisvai ir nevaržomai reikšti savo mintis, pamąstymus, problemas, kelti klausimus, būti smalsiems, suprasti mentorius kaip vyresniuosius savo kolegas. Projekto organizatoriai taip pat siekia Rotary Akademijos studentus supažindinti su Rotary ir Rotaract vertybėmis ir veikla:  jaunuoliai kviečiami į visus Vilniaus Rotaract klubo organizuojamus susitikimus su svečiais, šventes, taip pat raginami prisijungti prie organizuojamų labdaringų projektų.

Rotary Akademijos studentai džiaugiasi atradę šį projektą, kuris jiems tapo ne tik mentorystės programa, bet ir pagalba augti, ieškoti ir siekti. Čia jauni žmonės su autoritetų pagalba įgauna neįkainojamų patarimų bei padrąsinimo ateičiai.