Jūros šventėje didžiųjų burlaivių regata

2017-04-19 « Atgal
PER JŪROS ŠVENTĘ KLAIPĖDOJE - DIDŽIŲJŲ BURLAIVIŲ LENKTYNIŲ  „THE TALL SHIPS RACES”  LAIVYNAS
Š.m. liepos 29 – rugpjūčio 1 d. per tradicinę Jūros šventę Klaipėda ir visa Lietuva priims rekordinį prestižinės tarptautinės didžiųjų burlaivių regatos laivų skaičių. Didieji istoriniai burlaiviai yra kiekvieno uosto siekiamybė, regatos puošmena bei nuostabus reginys. Šiemet Klaipėdoje lankysis įspūdingas, didžiausias pasaulyje A klasės burlaivis “Sedov”, lenktynėse dalyvaus ir Klaipėdos universiteto mokomasis burlaivis „Brabander“ bei daug kitų įspūdingų laivų.

ROTARIEČIŲ PARAMA JAUNIMUI IR BURLAIVIAMS
Sail Training International ir Rotary International sieja sena draugystė, prasidėjusi dar 1972 - aisias Kanadoje, kai Toronto Rotary klubas padėjo pakeisti variklį Toronto brigantinai „Playfair”. Bendradarbiavimas išsivystė į bendrą programą STAR (STAR  - tai Sail Training And Rotary http://www.sailtraininginternational.org/sail-on-board/rotary-and-sail-training) - kuri skirta jaunimo burialvimo programų, skirtų ugdyti jaunimą jūrine dvasia ir kuo daugiau jaunų žmonių sudominti buriavimu, paramai. Unikalu, kad Sail Training International nuostatai reikalauja, kad pusę kiekvieno lenktynėse dalyvaujančio burlaivio įgulos sudarytų jaunimas nuo 15 iki 25 metų.
Kita tradicinė ir garbinga burlaivių paramos forma, puoselėjama visuose priimančiuose uostuose - tai SVETINGUMO PRIĖMIMAI arba PRAMOGINIAI PASIPLAUKIOJIMAI BURLAIVIAIS, kurių metu galima artimiau susipažinti su pačiais burlaiviais, pabendrauti su įgula, pajusti tikrą užburiančią jūrinę dvasią.

Labai kviečiu brolius ir seseris palaikyti garbingą Rotary International ir STI draugystę ir sudalyvauti visose buraivių paramos programose, tokiu būdu pagerbiant tikras buriavimo tradicijas puoselėjančias įgulas. Kartu tai būtų prasminga ir unikali proga Rotary International vardo sklaidai, nes Didžiųjų burlaivių regatos ir Jūros šventės sintezė neabejotinai į Lietuvos uostamiestį pritrauks išskirtinai gausų būrį svečių iš visos šalies ir užsienio.

BURLAIVIŲ PARAMOS PROGRAMOS:
- 1 jaunuolio (trainees) dalyvavimas lenktynėse - nuo 500 eur iki 1000 eur (7 d. kelionė laivu, įskaičiuotas maitinimas)
- 3 val. svetingumo priėmimas (pokylis) burlaivio denyje - nuo 600 eur iki 6300 eur.  (18 A klasės, 3 B klasės laivai)
- 3 val pasiplaukiojimas  - nuo 750 eur iki 4000 eur.

Dėl papildomos informacijos kreiptis: evelina@seafestival.lt. Klubų atsakymų dėl galimo dalyvavimo lauksiu el. paštu iki gegužės 15d.
Tokie renginiai – buriuojančio jaunimo draugystės ir solidarumo šventė.
Jūsų brolis ir jūrininkas Arūnas Burkšas kartu su  sese Violeta Ulevičiene - The Tall Ships Races 2017 Projekto vadove (+370 618 80066www.tallships.ltwww.sailtraining.com)