Kauno Romuva Rotary klubas toliau puoselėja draugystę su žymaus Sugiharos gimtinės atstovais

2017-09-14 « Atgal
Rugsėjo 2-9 dienomis Kaune pirmą kartą vyko „Sugiharos savaitė“. Festivalio tikslas – pagerbti visame pasaulyje garsaus žydų gelbėtojo, 1939-1940 metais Kaune dirbusio Japonijos vicekonsulo Čiunės (Sempo) Sugiharos atminimą bei stiprinti trijų tautų – japonų, žydų ir lietuvių – ryšius.

Kauniečiams ir miesto svečiams buvo pasiūlyta itin turininga ir įdomi programa – nuo pasaulinio džiazo, klasikinės bei tautinės žydų ir japonų muzikos koncertų iki šokio spektaklio geležinkelio stotyje, kendo varžybų, beigelių ragavimo bei kaligrafijos dirbtuvių. Vyko įspūdinga savanorystės akcija – iš Japonijos su šeimomis atskridę 70 profesionalių savanorių dažytojų perdažė muziejaus „Sugiharos namai“ fasadą.

Į renginius atvyko Japonijos Gifu prefektūros delegacija, vadovaujama gubernatoriaus Hajime Furutos, Yaotsu miestelio, kuriame gimė Sugihara, meras Masanori Kaneko.

Rotary klubo "Romuva" nariai prezidentas Vytautas Meištas, Daiva Pentiokinienė ir Raimondas Krištaponis pasveikino garbingos delegacijos narius ir pasidžiaugė glaudžiu ir abipusiai naudingu Gifu prefektūros ir Kauno miesto bendradarbiavimu. Šiuo metu romuviečiai kartu su Lietuvos ambasada Japonijoje ruošia labdaros siuntą nuo žemės drebėjimo nukentėjusiems gyventojams, ateityje planuojama kartu bendradarbiauti organizuojant „Kauno – 2022 metų Europos kultūros sostinės“ projektą.

Nuotraukoje (iš kairės) Rotary klubo Romuva prezidentas Vytautas Meištas, buvęs Japonijos ambasadorius Egidijus Meilūnas, Hajime Furuta, Raimondas Krištaponis, Masanori Kaneko, Daiva Pentiokinienė, Yaoutsu savivaldybės atstovas Ken.