Kelmės Rotary klubo iniciatyva įrengta haloterapijos (druskų) kamera

2017-01-18 « Atgal
2017 m. sausio pradžioje Kelmės ligoninėje duris atvėrė haloterapijos (druskų) kamera. Į haloterapijos kameros pristatymą buvo pakviestas rajono meras Vaclovas Andrulis ir Kelmės Rotary klubo nariai. Šiuo metu jau atliekamos procedūros.

Haloterapijos kameros įrengimas kainavo daugiau kaip 15 tūkst. eurų. Jos įrengimui iniciatyvą parodė ir savivaldybės administracijos direktorė, tuometinė Kelmės Rotary klubo prezidentė Irena Sirusienė. Rotariečiai ir jų bičiulis iš Vokietijos, Kelmės rajono garbės pilietis, baronas, profesorius W. fon Štettenas prie druskų kameros įrengimo prisidėjo trimis tūkstančiais eurų. Haloterapijos kamerą įrengė „Halomedos“ firma. Kameroje yra šešios vietos, per vieną darbo dieną procedūras gali atlikti iki 40 pacientų. Vaikams įrengtas žaidimų kampelis, yra ekranas, kuriame rodomi gamtos vaizdai, padedantys atsipalaiduoti.

Ši procedūra tinka virusinių infekcijų ir peršalimo ligų, odos, alerginių susirgimų profilaktikai, kvėpavimo takų valymui nuo atmosferos užterštumo, tabako dūmų, vegetacinės nervų sistemos harmonizavimui, psichinės ir emocinės būklės gerinimui. Seanso trukmė vaikams – 30 min., suaugusiems – 45 min. Haloterapija teikiama nemokamai su gydytojo reabilitologo siuntimu, esant indikacijoms. Ši procedūra nerekomenduojama, kai yra aktyvus uždegiminis procesas, ūmus ligos periodas, kvėpavimo funkcijos nepakankamumas, sunkios eigos bronchinė astma, plaučių emfizema, sergama išemine širdies, onkologinėmis ligomis, arterine hipertenzija (II,III stadija), kai būna širdies ritmo sutrikimai, inkstų nepakankamumas, atvira tuberkuliozė.