Klaipėdos Concordia 1826 RK pagerbė geriausius buriuotojus

2019-11-18 « Atgal
Lapkričio 16 d. Vilniuje Lietuvos Buriuotojų Sąjungos organizuotų Lietuvos buriavimo apdovanojimų metu buvo pagerbti aukščiausius rezultatus šiemet pasiekę ir labiausiai nusipelnę buriavimo atstovai.

Renginyje buvo įteikti buriuotojo Broniaus Rožicko vardo medaliai „Už okeaninius žygius Lietuvai“. Šie apdovanojimai yra inicijuoti ir įsteigti Klaipėdos Rotary klubo "Concordia 1826" bendradarbiaujant su Lietuvos Buriuotojų Sąjunga.

Dalyvavusieji galėjo kažkiek sutrikti renginyje išgirdę minint Klaipėdos "Concordia 1826" RK vardą. Iš pirmo žvilgsnio buriuotojai ir rotariečiai pagal savo veiklą yra dvi skirtingos organizcijos. Tik labiau susipažinusieji su RK "Concordia 1826" veikla ir atsiradimo ištakomis žino, jog Klubo Stategijoje viena iš kertinių veiklų numatyta Lietuvos vardo kaip jūrinės valstybės puoselėjimas ir garsinimas. Taigi neatsitiktinai gimė idėja kartu su Lietuvos Buriuotojų Sąjunga įsteigti buriuotojo Broniaus Rožicko vardo medalius „Už okeaninius žygius Lietuvai“ ir įteikti žmonėms, kurie labiausiai garsino ir garsina Lietuvos vardą, neleidžiant pasuliui pamiršti, kad Lietuva taip pat yra jūrinė valstybė.

Šiais metais buvo įsteigti trys medaliai trims kapitonams:
- k. Vasilijui Gubanovui (po mirties)
- k. Algimantui Patašiui
- k. Žvaigždrui Drėmai

Renginio metu buvo pasidžiaugta ir olimpiniais lietuvių pasiekimais.

Informaciją parengė: Kęstutis Linkus (Klaipėdos RK "Concordia 1826")