Klaipėdos RK nario Tomo Jurgučio įspūdžiai iš viešnagės Naujojoje Zelandijoje

2017-04-26 « Atgal
Naujoji Zelandija – laisvo ir modernaus požiūrio žemė
17 dienų Naujoje Zelandijoje keliavęs Klaipėdos Rotary klubo narys Tomas Jurgutis neslepia susižavėjimo šia už 17 000 kilometrų nuo Lietuvos įsikūrusia šalimi. Jis viešnagės metu nepraleido progos susitikti ir pabendrauti su Naujosios Zelandijos Rotorua miesto Rotary klubo nariais.

Laisvi žmonės
„Informaciją apie šį klubą radome pasinaudoję tarptautine Rotary Global paieškos programa. Rotorua Rotary klube mane priėmė labai šiltai. Pastebėjau, kad šio Rotary klubo žmonės labai laisvi, kaip ir dauguma zelandiečių. Pavyzdžiui, Lietuvoje mūsų Rotary klubo susirinkimuose laikomės protokolo, dėvime marškinius ar bent jau polo marškinėlius, o mūsų pristatymai būna daugiausiai oficialūs.

Jie susirinkimuose dėvi įprastus, kasdienius rūbus, paprastas palaidines ar marškinėlius ir jų pranešimai buvo labai laisvi. Kai kurie pranešėjai net rankas laikė kišenėse ir tai nebuvo nepagarbos auditorijai požymis, tiesiog laisvės išraiška. Tai išties laisvo ir modernaus požiūrio valstybė“, - patirtimi Naujojoje Zelandijoje dalinasi T.Jurgutis.

Rotorua miestelis yra nedidelis. Šio miesto Rotary klubą vienija 23 nariai, o, palyginimui, Klaipėdos klubą jungia 36 nariai. T.Jurgutis teigia, kad Rotary veikla Naujojoje Zelandijoje yra tokia pati, kaip ir Lietuvoje: nuo iniciatyvų remti senelius iki gatvių remonto ar tvarkymo.

Panašus požiūris
Pasak T.Jurgučio, zelandiečiai ir lietuviai sutaria ir tarptautinės politinės arenos klausimais. „Po vakarienės, suvalgę tradicinį zelandiečių ėrienos keptą steiką, su kolegomis kalbėjomės apie politiką ir išskirtinai daug diskutavome apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Mūsų nuomonės visiškai sutapo – zelandiečiai sako, jog V.Putinas pasaulyje užima netinkamą poziciją ir skleidžia dezinformaciją apie Rusiją ir pasaulį. Jie susiformavusią situaciją vertina kaip rimtą tarptautinę grėsmę“, - panašų požiūrį į Lietuvos žmonių atskleidžia jis.

Šio susitikimo metu klube taip pat svečiavosi Rotary klubo narys iš JAV, Pensilvanijos. „Jis pasakė, kad nors atvyko ne iš taip toli, kaip kolega iš Lietuvos, turėdamas galvoje mane, tačiau nori padovanoti savo klubo atributiką. Tada ir aš zelandiečiams padovanojau istorinę knygą apie Lietuvą anglų kalba ir mūsų Klaipėdos Rotary klubo informacinį katalogą, kuriame atsispindi klubo augimas“, - simbolinį momentą prisimena T.Jurgutis.

Jis akcentuoja, kad viso susitikimo metu Rotorua Rotary klubo nariai buvo itin paslaugūs ir supratingi. „Jei ko nors nesuprasdavau, jie mielai man pakartodavo dar kartą. Džiaugiuosi, kad nors jų susitikimo grafikas buvo labai įtemptas, jie rado laiko pabendrauti ir apsikeisti simbolinėmis dovanomis“.

Unikali gamta
Vis dėlto visos kelionės metu paaiškėjo, kad Naujosios Zelandijos žmonės apie Lietuvą žino labai mažai – dažniausiai tik tiek, kad Lietuva yra itin maža šalis netoli Švedijos ar Lenkijos.

Kaip pasakojo T.Jurgutis, šioje Okeanijos valstybėje gausu įdomybių. Viena iš jų yra tai, jog didžioji dalis kuro į šalį importuojama iš Singapūro, naudojamos dujos ir kitos iškasenos, bet net 70 proc. elektros energijos šalyje išgaunama hidroelektrinių pagalba.

„Pati Naujoji Zelandija per 17 kelionės dienų pakerėjo savo unikalia gamta, kalnais, vandenynu, atsipalaidavusiais žmonėmis, ūkininkais, kurie per žalias pievas veda avis. Ypatingai sužavėjo Tasmanijos regioninis parkas, kur perėjus ištisas džiungles atsiduri nuostabiuose paplūdimiuose.

Nors šios šalies gamta išskirtinė, tačiau joje yra nemažai panašumų į Lietuvos kraštovaizdį, o ir klimatas Naujojoje Zelandijoje labai panašus į mūsiškį“, - prisiminimais į kelionę grįžta T.Jurgutis.

Dionizas | 2017-04-26 22:10
Liuks