Lietuvos Rotaract atstovai dalyvavo pirmojoje Latvijos Rotaract konferencijoje

2017-04-26 « Atgal
Balandžio 22-23 dienomis Slaspils mieste 4 Latvijos Rotaract klubai surengė pirmąją konferenciją. Renginyje dalyvavo 5 Lietuvos Rotaract klubų atstovai su tikslu susipažinti su kaimyninės apygardos broliais ir sesėmis bei pristatyti kuo šiandien gyvena Lietuvos Rotaract organizacija.

Konferenciją atidarė Latvijos ir Pietryčių Švedijos RI Apygardos 2410 valdytojas Janis Andersons. Pranešimus taip pat skaitė keletas apygardos pareigūnų, išrinkta kitų metų Latvijos Rotaract šalies atstovė. Mūsų Rotaract atstovus labiausiai nustebino tai, kad visa konferencija vyko anglų kalba. "Latvijos klubuose nemažai narių iš kitų šalių, todėl latviškai suprasti vieniems kitus būtų buvę sudėtinga. Mes taip pat nesijautėme svetimi galėdami suprasti visus pranešimus. Manau, tai paskata ir mums pagalvoti bent apie kažkokią dalį programos angliškai savo konferencijoje" - pasakojo Laurynas Suodaitis.

Lietuviams skirtą programos dalį pradėjo Laurynas Suodaitis iš Vilniaus Geležinio Vilko Rotaract klubo pristatydamas Rotaract Lietuvoje raidą, dabartinę organizacijos struktūrą ir sudėtį, bendradarbiavimą su Rotary bendruomene, pasidalino praktiniais patarimais telkiant klubus bendram darbui.

Vėliau Lietuvos Rotaract šalies atstovas iš Klaipėdos Senamiesčio Rotaract klubo - Marius Krasauskas - pristatė kitų metų sausį Vilniuje vyksiantį Rotaract European Meeting (REM) renginį ir pakvietė konferencijos dalyvius atvykti. Verta paminėti, kad "braliukai" patarimais dalinosi ir su lietuviais, kadangi tokį renginį jau yra organizavę Rygoje.

Rugsėjį vyksiantį Rotaract renginį "Lithuanian trip" pristatė Lukas Puidokas iš Kauno Tvirtovės Rotaract klubo. Jis taip pat pasidalijo savo klubo organizuojamo labdaros renginio momentais ir pakvietė klubus tokį renginį organizuoti Latvijoje.

Pranešimą užbaigė nacionaliniu tapusio projekto "Sėkmės inkilėlis" projekto koordinatorius Povilas Suodaitis iš Vilniaus Geležinio Vilko Rotaract klubo. Jis pristatė projekto istoriją bei struktūrą ir pakvietė latvių klubus kitais metais prie projekto prisijungti. "Mūsų projektas buvo puikiai sutiktas. Užmezgėme daug naudingų kontaktų. Keletas brolių iš Latvijos įsigijo savo inkilėlius, kurie kabės Vilniuje, todėl esu įsitikinęs, jog 2018 pavasarį "Sėkmės inkilėliai" iškils ne viename Latvijos miestų parke" - sakė projekto koordinatorius.

Lietuvos Rotaract atstovai vieningai teigė, jog dalyvavimas konferencijoje buvo itin naudingas ne tik vystant bendradarbiavimą su Latvijos Rotaract organizacija, tačiau padedant jiems augti ir abipusiai plečiant projektus jau tarptautiniame lygmenyje. Laurynas Suodaitis taip pat paminėjo, jog Apygardos 2410 valdytojas pažadėjo visokeriopą pagalbą bendroms iniciatyvoms tarp Lietuvos ir Latvijos Rotaract klubų.