Paramos renginys „Padėkime augti“ Vilkaviškyje

2018-04-19 « Atgal
Siekdamas paremti jaunuosius Vilkaviškio krašto talentus, Vilkaviškio rajono ROTARY klubas jau antrus metus organizuoja paramos renginį „Padėkime augti“.

Laisvi ir drąsūs įžengėme į naują Lietuvos šimtmetį. Esame maža valstybė, kuri per daugybę metų patyrė daug skriaudų bei žalos, iškentė negandas, tremtis ir karus. Tačiau mūsų šalis turi nuostabių vaikų, kurie niekada nenuleido rankų kovodami dėl laisvės.
Vilkaviškio rajono Rotary klubas priėmė sprendimą skatinti patriotiškumą vaikų širdyse, bei padėti jiems augti, tobulėti, nes jie valstybės ateitis. Todėl šį renginį jaunieji muzikantai, šokėjai ir dainininkai skyrė Lietuvos atkūrimo šimtmečiui. Renginį pradėjo Vilkaviškio muzikos mokyklos liaudies dainų ir šokių ansamblis „Siaustinis“ – jaunas kolektyvas, suburtas 2012 m.

Pagrindinis siekis ir misija – puoselėti vaikų ir jaunimo tautinės muzikos, liaudies sceninio šokio tradicijas ir meilę gimtajam kraštui. Kolektyvas dalyvauja dainų šventėse ir konkursuose. 2015 m. ansamblio kapela respublikiniame liaudiškos muzikos kapelų konkurse „Suvalkietiškas kiemas“ užėmė antrąją vietą, 2016 m. respublikiniame vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių konkurse „Aguonėlė“ „Siaustinio“ ansamblio šokėjų grupės užėmė trečiąją vietą, na o 2017 m.  – II laipsnio diplomu kolektyvas apdovanotas Lietuvos dainų ir šokių ansamblių konkurse „Jievaro tiltas“, o „Siaustinio“ instrumentų ansamblis šiame konkurse nominuotas geriausiu šalyje.

Pertraukos metu Vilkaviškio rajono Rotary klubas supažindino su savo veikla  ekrane rodydamas nuotraukas. Sekė antra renginio dalis su kiek kitokio žanro kūriniais. Vokalinė studija „Akimirka“ gyvuoja jau dvidešimt metų. Jaunieji dainininkai yra koncertavę miesto, rajono, apskrities, šalies ir užsienio – Lenkijos, Rusijos, Italijos, Vokietijos žiūrovams, įrašę šešias kompaktines plokšteles, vokalistai – daugkartiniai konkursų laureatai: Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė”, Vilkaviškio Dekanato moksleivių konkurso „Giesmių giesmelė“, Lietuvos televizijos jaunųjų talentų konkurso „Vunderkindai.lt“, Respublikinių konkursų: „Pavasario fiesta“, „Karinės-patriotinės dainos“, „Muzikos garsai“, ,,Metelio banga“, „Pamario talentai“, „Skambėk, Dzūkija“, „Lakštingalų slėnis“. Tarptautinių jaunųjų talentų konkursų Lietuvoje: „Kaunas Talent“ ir „Muzikos Talentų Lyga“, Lenkijoje „Kluczborskie Trele“, Italijoje „Eurokids“, Maskvoje „Katiusha“ – prizininkai.

Tarpuose tarp dainų pasirodė šiuolaikinio šokio kolektyvas „Fresko“. Eglės Kaminskienės vadovaujamas kolektyvas be daugybės konkursų dalyvauja įvairiuose renginiuose, festivaliuose, koncertuose, televizijos projektuose. Šokėjai scenoje jau 23-ji metai. Per visą kolektyvo istoriją jie yra laimėję daugybę pirmų vietų, „Grand Prix“, šokio entuziastai savo tikslų siekia ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Sakoma, gerumo nepaliesi. Jį gali tiktai pajusti ir padovanoti kitam žmogui. Yra žmonių, kurie savo buvimu skleidžia gerumą kitiems. Yra žmonių, kurių dosnumas pakylėja virš pilkos kasdienybės, sumažina rūpesčių naštą. Gerų žmonių dėka Vilkaviškio kultūros centro salė buvo beveik pilna.  Klubas įsipareigojo, kad kiekvienas renginio metu paaukotas euras bus panaudotas atsakinga - 80% bus skiriama kaip parama Vilkaviškio rajono jauniesiems talentams, 20% laikantis tarptautinių Rotary idealų, bus skiriama jautriems socialiniams projektams.

Vilkaviškio rajono ROTARY klubas