Pasaulis be Poliomielito! – pagrindinis Rotary International tikslas

2019-08-20 « Atgal
Rotary International 1985 m. pradėjo vykdyti vieną iš didžiausių ir svarbiausių programų – poliomielito išnaikinimo programą  Polio Plus. Poliomielitas yra liga, kurią sukelia virusas, veikiantis nervų sistemą. Virusas perduodamas kontakto būdu iš žmogaus žmogui. Poliomielitas gali pasklisti geriant vandenį ar kitus gėrimus arba valgant šviežius ar nepakankamai termiškai apdorotus maisto produktus, kurie gali būti užteršti užkrėsto virusu žmogaus išmatomis.

Rotary International 2019-2020 m. Prezidento Mark Daniel Maloney kreipimasis

Rotary International 2019-2020 m. Prezidentas Mark Daniel Maloney  savo laiške rotariečiams kviečia visus pasaulio Rotary klubus intensyviai įsitraukti į Polio Plus programą siekiant įgyvendinti pagrindinį Rotary International tikslą - išnaikinti poliomielitą visame pasaulyje. Jis dalinasi dviem naujais vaizdo įrašais,  kurie buvo sukurti siekiant padėti užtikrinti, kad kiekvienas Rotary klubas žinotų apie pasaulinę kovą su poliomielitu ir Rotary dešimtmečius trunkantį vaidmenį šiose pastangose. Du 10 ir 15 minučių trukmės vaizdo įrašai gali būti naudojami kiekvieno Roatry klubo susitikimų metu ar rodomi viešuose renginiuose, siekiant kuo plačiau supažindinti visuomenę su poliomielito problema ir Rotary veikla šioje srityje. Video galite atsisiųsti paspaudę ant šios nuorodos.

Agra Tadž Mahalo Rotary klubo (Indijoje) kvietimas
Agra Tadž Mahalo Rotary klubas (Indijoje) 2020 m. sausio 3-5 d. organizuoja Polio Mega kampaniją, kurios metu bus vakcinuojami vaikai nuo poliomielito Indijos didelės rizikos regionuose. Kviečiami prisijungti Apygardos 1462 Rotary klubai į poliomielito vakcinacijos etapą „INDIJA BE POLIOMELITO“. Dalyvaudami šioje kampanijoje savanoriai iš viso pasaulio:
- kartu su Indijos rotariečiais „padovanos“ po 2 lašus poliomielito vakcinos vaikams siekiant, kad nei vienas rizikos regione esantis vaikas neliktų nepaskiepytas  ir apsaugoti juos bei jų artimuosius nuo siaubingos ligos bei jos padarinių;
- skleis informaciją apie Rotary veiklą ir vakcinavimo nuo poliomielito svarbą, ypatingai neturtingose Agros vietovėse;
- dalyvaus specialiuose Rotary užsiėmimuose, socialiniuose renginiuose ir Rotary klubo projektuose.
Daugiau informacijos rasite apsilankę „Rotary Club of TajMahal“ „Facebook“ puslapyje.

Spalio 24-oji: viena diena, vienas tikslas - Poliomielito ligos panaikinimas!

2019 m. Rotary kartu su Bill & Melinda Gates Fondu jau 7-ą kartą spalio 24 d. minės Pasaulinę poliomielito dieną, siekiant paminėti Jono Salko gimimą. Jonas Salkas vadovavo pirmajai mokslininkų grupei, kuri sukūrė vakciną nuo poliomielito. Šią vakciną vėliau patobulino Albertas Sabinas, paversdamas ją geriamąja vakcina. Tai turėjo įtakos visuotinės poliomielito likvidavimo iniciatyvos atsiradimui.
Rotary klubai visame pasaulyje gali prisidėti prie informacijos apie poliomielito prevencijos svarbą sklaidos, dalyvaudami nacionalinėse ar tarptautinėse įvairaus tipo parodose, pristatant Rotary veiklą ir poliomielito problematiką; organizuodami renginį, pvz. žygį pėsčiomis, bėgimą, maratoną, vienos dienos muzikos, meno, maisto paveldo festivalį ar pan., skirtą pasaulinei poliomielito dienai paminėti.
Jau laikas pradėti planuoti Pasaulinės Poliomielito dienos paminėjimo renginius. Nei viena veikla nėra per didelė arba per maža, svarbiausia, kad atkreipiamas dėmesį į poliomielito problemą ir jo prevencijos svarbą.

Visi kartu mes galime daugiau – prisidėkime prie poliomielito išnaikinimo!

Apygardos 1462 Rotary klubai kviečiami aktyviai dalyvauti organizuojant renginius skirtus Pasaulinei Poliomielito dienai paminėti ir informuojant apie šios ligos prevencijos svarbą.

Daugiau informacijos rasite internete: www.endpolio.org.