Pažinimo stebuklas – kasmetinė dovana neregintiems ir silpnaregiams vaikams, jaunuoliams bei jų šeimoms

2019-07-05 « Atgal
Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubo ir Klaipėdos regos ugdymo centro (RUC) organizuojama stovykla „Pažinimo stebuklas“ šią vasarą akluosius, silpnaregius vaikus ir jaunuolius bei jų šeimas džiugino jau devintąjį kartą. Šį kartą stovyklos tema – „Pelėdžiuko vasaros stovykla“.  
 
Drauge su dalyviais iš Lietuvos įvairiais užsiėmimais ir smagiu laisvalaikiu džiaugėsi svečiai iš Latvijos, Lenkijos, Estijos, Ukrainos, Baltarusijos.   Kasmet stovykla pritraukia vis daugiau dalyvių – jų šiemet buvo 93. Organizatoriai džiaugiasi suradę puikiai tinkančią tokiam žmonių skaičiui vietą – jaukiame gamtos kampelyje Giruliuose įsikūrusią stovyklą Pasaka.
 
Pramogos ir užsiėmimai
 
Stovyklos atidarymas prasidėjo su žaismingąja Pelėdžiuke, Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos būgnų orkestru, vėliavos pakėlimu ir garbingų svečių Seimo nario, Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininko Gedimino Vasiliausko ir Rotary Apygardos 1462 Valdytojo Virginijaus Šniuko pasveikinimais. Sulaukta ir staigmenos -  dainininkės Monique pasirodymo, kuris taip patiko stovyklautojams, kad pastarieji nenorėjo išleisti žaviosios dainininkės.
 
Per devynias greitai pralėkusias dienas stovyklautojai aplankė Klaipėdos universiteto botanikos sodą, Pakrantės artilerijos bateriją „Memel-Nord“. Klaipėdos baseine vaikus mokė plaukti pasaulio neįgaliųjų čempionas Edgaras Matakas. Sulaukta ir ypatingų svečių – Klaipėdos krepšinio komandos „Neptūnas“ atstovų, policijos pareigūnų su tarnybiniais šunimis, greitosios pagalbos medicinos darbuotojų, Kauno zoologijos sodo specialistų, baikerių. Stovykloje nuolat vyko sportiniai žaidimai, įvairūs kūrybiniai užsiėmimai, jogos pamokos tėveliams. Kadangi orų fėja stovyklautojams buvo itin maloni, vakarais buvo statomos smėlio pilys bei maudomasi jūroje.
 
Visa tai padeda įgyvendinti pagrindinius stovyklai keliamus tikslus – plėtoti vaikų ir jaunuolių su regos negalia neformaliojo ugdymo galimybes, skatinti saviraišką, kuo įvairesnėmis priemonėmis ir užsiėmimais padėti pažinti juos supančią aplinką, sudaryti sąlygas įgyti naujos patirties, žinių, aktyviai leisti laisvalaikį, o svarbiausia – skatinti dalyvius būti aktyviais ir lygiaverčiais visuomenės nariais.
 
Stovyklautojų įspūdžiai ir lūkesčiai
 
Ši stovykla visuomet palieka neišdildomą įspūdį joje apsilankiusiems. Štai – vos keli iš daugelio stovyklautojų užrašytų įspūdžių:
 
„Atėjo vasara labai laukta,
Su ja ir Pelėdžiuko stovykla!
Aklieji, silpnaregiai čia smagiai,
Žaidžia, šoka, keliauja, sutaria gražiai.
Kai mus suvienija gamta!” (Gustas, Erika, Ramunė)
„Man čia patiko ir labai patiko, todėl, kad čia buvo linksma  Aš dar noriu čia grįžt į Pasaką. Čia geriausia stovykla.“ (Ugnius)
„Stovykla – tai tikra „pasaka“. Esame čia pirmą kartą. Nuo pirmų atvažiavimo akimirkų pajutome draugišką aplinką, vadovų, savanorių gerumą. Patarimai nuostabūs. Kokie nuostabūs susitikimai. Visas laikas suskaičiuotas, užimtas. Pasisekė mums, nes labai gera čia. Ši stovykla pranoko mūsų lūkesčius. Vadovų, mokytojų gerumas padės mūsų vaikams ateityje. Ačiū Jums. Įspūdžiai ilgam išliks, taip norisi grįžti vėl ir vėl, nors dar neišvažiavome.“ (močiutė Nijolė).
 
 
Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubo informacija
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę