Pirmą kartą Lietuvoje Europos Rotaract susitikimas - REM Vilnius

2018-01-24 « Atgal
Sausio 18-21 dienomis pirmą kartą Lietuvoje įvyko Europos Rotaract narių susitikimas - REM (Rotaract Europe Meeting) Vilnius 2018.

Renginyje dalyvavo 450 dalyvių iš daugiau nei 40 pasaulio šalių. Lietuvoje lankėsi rotaraktiečiai ne tik iš Europos, bet ir iš Australijos, Egipto, Taivano, Izraelio, Libano, Maroko, Azerbaidžano. Gausiausios delegacijos atvyko iš Vokietijos, Italijos, Belgijos ir Jungtinės Karalystės.

Susitikimo metu dalyviai turėjo galimybę dalyvauti savižudybių prevencijos projekte, susipažinti su Lietuvos kultūra, maistu, tradicijomis, Apygardos Rotary bei Rotaract klubų projektais, Lietuvos verslo aplinka.

Socialinis projektas
REM socialinis projektas buvo skirtas atkreipti dėmesį į savižudybių problemą Rytų Europoje bei Lietuvos Rotary vykdomus projektus šioje srityje, gauti tarptautinės patirties ir parodyti, jog gyventi verta.
Projektą sudarė 3 dalys - diskusija, loterija ir Sėkmės inkilėlio dirbtuvės.
- Savižudybių prevencijos diskusiją moderavo Vilniaus Geležinio Vilko Rotaract narys Laurynas Suodaitis. Kartu su juo diskutavo buvęs Apygardos Valdytojas, Vilniaus RK narys Rolandas Statulevičius, Valdytojo asistentas, Vilniaus-Kauno Dipolio RK narys Marius Plitninkas, Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuro vadovas Marius Strička. Į diskusiją aktyviai įsitraukė REM dalyviai, kurie pasidalino asmenine ir jų atstovaujamų šalių patirtimi apie savižudybių problemą ir galimus sprendimo būdus.
Loterijoje buvo surinkta 1 200 eurų, kurie bus pervesti į Apygardos savižudybių prvencijos sąskaitą.
- Sėkmės inkilėlio dirbtuvėse REM dalyviai kartu su vaikų namų auklėtiniais dažė inkilus pasaulio šalių spalvomis ir kartu smagiai leido šeštadienio papietę. Pavasarį šie inkilai bus pakabinti Lietuvos parkuose. Tai dovana Lietuvai Valstybės 100-mečio proga. Simboliška, kad iš viso buvo nudažyta 30 inkilų - būtent tiek, kiek šiais metais švenčia Europos Rotaract judėjimas.

Lietuvos verslo aplinkos pristatymas
Verslo aplinkos dirbtuves moderavo Vilniaus Pilies Rotaract narys Dominykas Šumskis. Savo pranešimus REM dalyviams skaitė Verslios Lietuvos, Investuok Lietuvoje, inovatyvių imonių atstovai.

Temos ir pranešėjai:
- Mažų ir vidutinių įmonių aplinka (Gytis Morkūnas, Versli Lietuva Verslumo departamento direktorius)
- Globalus verslas Lietuvoje (Laura Balsiukė, Investuok Lietuvoje vyr. projektų vadovė)
- Technologijos Lietuvoje (Dominykas Stankevičius, Investuok Lietuvoje projektų vadovas)
- Start-up'ai Lietuvoje (Roberta Rudokienė, Start-up Lithuania vadovė)
- Deeper įmonės pristatymas
- Inform Debtor įmonės pristatymas

Kultūrinės patirtys
REM metu dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti lietuviško vyno, istorinėje didikų, lietuviškų patiekalų ir sūrio "Džiugas" degustacijose. Vyko pažintinės ekskursijos po Vilniaus senamiestį, kurias vedė net 8 "Go Vilnius" gidai.

Vakariniai renginiai
Tradiciškai REM susitikimai turi 3 vakarines programas - sutikimo vakarą ketvirtadenį, atidarymo vakarą penktadienį ir GALA vakarienę šeštadienį.

Ketvirtadienio sutikimo vakarėlis vyko Vilniaus Rotušėje, kur kalbą sakė buvęs Apygardos valdytojas Rolandas Statulevičius ir Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė. Kultūrinėje programoje pasirodė Karolina Griškutė ir Petras Daunys. Vakaro dūzgės persikėlė į Mojo Lounge klubą.
Atidarymo vakare penktadienį rotaraktiečius sveikino Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Apygardos Valdytojas Algimantas Lukoševičius, kurie džiaugėsi atvykusiais svečiais ir linkėjo puikios viešnagės bei sėkmingų bendrų projektų. REM dalyvius maloniai nustebino išskirtiniai choro Jauna muzika ir Vilniaus kamerinio Šv. Kristoforo orkestro pasirodymai. Po jų Valdovų rūmų foje dalyviai vieni kitus vaišino savo šalių tradiciniu maistu ir gėrimais. Vakarėlis tęsėsi Pramogų banko klube "Vakaris".
Gala vakarienei visi susibūrė "Litexpo", kur laukė daug staigmenų - ledo skulptūros šou, choro "Dagilėlis" pasirodymas, loterijos apdovanojimai ir šokiai iki ryto.

Lietuvos rotaraktiečiai dėkingi Lietuvos Rotary bendruomenei ir visiems prisidėjusiems prie šio renginio už paramą ir pagalbą įgyvendinant REM Lietuvoje.