Planuojama įrengti Rotary parką Rokiškyje

2017-07-26 « Atgal
Į Rokiškio rajono savivaldybę atvyko ypatingi svečiai - Rotary apygardos 1462 valdytojas Algimantas Lukoševičius ir Marijampolės Rotary klubo nariai. Pagrindinė tema, kuria buvo kalbėta – Rotary parkas, jo vizija, idėja. Rotariečiai ir Rokiškio rajono savivaldybės meras Antanas Vagonis „minčių lietaus “ pagalba generavo idėją, pasidalino įžvalgoms, siekė rasti dalykus, kurie parkui suteiktų daugiau spalvų.
Rotary – tarnystė, lyderystė, bendruomenė
Vizito pradžioje buvo kalbama apie Rotary veiklą bei pagrindinius tikslus. Rotary vienija lyderius, kurie keičiasi įdėjomis ir imasi veiklos tobulindami bendruomenes visame pasaulyje. Jie sprendžia socialines problemas, skatina pokyčius ir yra orientuoti į jauną, perspektyvų žmogų. „Būtų nehumaniška nepadėti“, - kalbėjo Rotary apygardos valdytojas Algimantas Lukoševičius.
Rokiškio rajono savivaldybės meras Antanas Vagonis Rotary klubo nariams linkėjo gerų metų, geros tarnystės, dalinimosi džiaugsmu, kuris yra daug svarbesnis nei pinigai. „Vertybės pinigais nesuskaičiuojamos“, - teigė A. Vagonis
Rotary parkas – nelengvas iššūkis
2019 metais Rokiškio miestas taps kultūros sostine. „Iki tol – turime daug pasistūmėti“, - kalbėjo A. Lukoševičius. Žinoma, parkas turi pritraukti, įgauti prasmę, o šiuolaikišką objektą padaryti be galo sunku.
Buvo atsižvelgta į neįgaliuosius, norėta parką pritaikyti jų poreikiams. Akcentuota Rotary simbolika. Aiškintasi, kaip ją pateikti parko erdvėje. „Ko mes norime: ar pasipuikuoti, ar pritraukti žmones, kurie būtų su mumis?“, - klausė A. Vagonis. Jo nuomone, partneriams reikia pristatyti ne vizualizaciją, o itin gerą idėją. „Brangiausias dalykas – idėja. Visa kita – nuperkama už pinigus“, - teigė A. Vagonis.
Rotary klubo nariai su užsienio šalimis siekia užmegzti draugiškus santykius, raginti prisijungti, todėl idėją nori pristatyti ir už Lietuvos ribų. „Diskusijų metu gims brandi idėja“, - kalbėjo A. Lukoševičius.
Smagu tai, kad vizitas stūmėjo pamiršti formalumus ir skatino kalbėtis atvirai ir apie viską. „Crazy“ idėjos taipogi buvo minėtos, nes būtent jos ir pritraukia kiekvieną smalsuolį.
Kolkas Rotary parko vizija nėra „išgliaudyta“ iki galo, tad Rokiškio klubo nariai mielai laukia pasiūlymų dėl parko koncepcijos. Kokį parką TU norėtum matyti? Su amfiteatru renginiams, lauko kinu, šokančiais fontanais, skulptūromis, treniruokliais? Siūlykite savo, kad ir „crazy“ idėjas!
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę