Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei padovanota 1000 greitųjų COVID-19 testų

2020-05-22 « Atgal
Lietuvos Rotary Apygarda jau įsigijo ir pradėjo Lietuvos medikams dovanoti greituosius inovatyvius COVID-19 testus, įgyvendinat Global Grant projektą "Stop the spread of COVID-19 in Lithuania".

Gegužės 21 dieną Apygardos atsakingoji sekretorė Edita Katinaitė - Kalčiūnienė kartu su projekto partneriu Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovu prof. Sauliumi Čaplinsku lankėsi Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, kuriai padovanojo 1000 testų už 12.100,00 EUR. Dovana buvo įteikta ligoninės direktorei dr. Jelenai Kutkauskienei ir ligoninės vaistinės vedėjai Eglei Morozovienei. Kiti už projekto lėšas įsigyti testai taip pat bus perduoti Kauno klinikoms ir Lietuvos kariuomenei.

Primename, jog Lietuvos Rotary klubai kartu su tarptautiniais partneriais Danijoje ir Norvegijoje inicijavo Rotary International Global Grant projektą „Stabdykime COVID-19 plitimą Lietuvoje“ ("Stop the spread of COVID-19 in Lithuania") ir už 57 021 USD nupirko inovatyvius greituosius COVID-19 antigeno tyrimo testus Lietuvos sveikatos įstaigų darbuotojams testuoti. Testus sukūrė ir gamina Belgijos CREALYS mokslo parke veikianti kompanija Coris BioConcept.