Rokiškio Rotary klubo prezidentas pasidalinino mintimis apie Rotary veiklą

2019-10-01 « Atgal
Rokiškio Rotary klubas seniai ir gerai žinomas rajono visuomenei: ir pagalba neįgaliesiems, ir miesto gražinimo iniciatyvomis, ir daugeliu kitų gražių bei prasmingų darbų. Liepą klubo vairą iš Simono Tuskos perėmęs Arūnas Skardžius su „Rokiškio Sirenos“ skaitytojais sutiko pasidalinti savo mintimis apie Rotary veiklą ir klubo tolesnius planus.
 
Savo srities lyderiai
Į Rotary klubą A. Skardžius įstojo prieš dešimt metų, tuo metu, kai klubui vadovavo Saulius Jasiulevičius.
Kaip sakė pašnekovas, tuomet Rotary ir jų veikla buvo tarsi apgaubta slaptumu. Tačiau visuomenė norėjo pažinti gerus darbus darančią paslaptingą organizaciją. „Tad, kaip sakoma, buvau vienas iš tų, kurie siūlė Rotary išvesti į dienos šviesą, apie savo darbus kalbėti su rajono visuomene“, – sakė jis. Po kelių A. Skardžiaus vestų renginių susijusių su Rotary veikla, jo tiesiai šviesiai buvo paklausta: „o kodėl Jūs dar ne mūsų klube“.
Rotary indėlis į rajono raidą svarbus ne tik gerų darbų darymu. Tai organizacija, vienijanti įvairių sričių lyderius: verslininkus, medikus, pedagogus. „Jos tikslas – jungti žmones kurti socialinei gerovei“ – sakė pašnekovas.
Šiuo metu Rotary klube yra 31 narys. Rokiškio klubas priklauso Panevėžio kraštui, panevėžiečiai Rotary klubo nariai yra mūsiškio klubo krikštatėviai. O aktyvus Rokiškio klubas paskatino burtis bendraminčius į kaimyninių rajonų klubus...
Griežta atranka
Nedidelis klubo narių skaičius rodo, kad atranka tapti Rokiškio Rotary klubo nariu yra griežta. Koks yra naujojo nario priėmimo procesas? A. Skardžius pasakojo, kad naujų narių priėmimą reglamentuoja Rotary Konstitucija bei klubo įstatai. Pirmiausa kandidatas svarstomas klubo narių. Jei du nariai nepritaria jo priėmimui, išsiaiškinama to nepritarimo priežastys. Jei jos yra svarios, tuomet tenka pasakyti „ne“. „Klubo reputacija mums yra labai svarbi. Tapti mūsų klubo nariais gali būti tik nepriekaištingos reputacijos, pareigingi, atsakingi žmonės. Metus stebime naujoko veiklą“, – apie klubo vidaus taisykles kalbėjo A. Skardžius. Ar teko kam atsakyti narystės? „Neprisimenu tokio atvejo. Juk paprastai pretendentai – gerai žinomi mūsų rajono žmonės, tad klausimų dėl jų reputacijos nekylaׅ“, – sakė A. Skardžius.
Pastebėta, kad Rotary klubuose yra tik vyrai. Kodėl taip? Ar nebijoma, kad rotariečiai bus apkaltinti diskriminacija? Pašnekovas teigė, kad į klubą kviesti vien vyrus nuostata galiojo anksčiau. Dabar taip nėra. Tad prisijungti pageidaujančios damos taip pat gali teikti kandidatūras ir jos būtų svarstomos.Tačiau kol kas pageidaujančių nebuvo. Nes rotariečių mamos, žmonos, draugės, dukros ir taip dalyvauja veikloje.
Vienybė geriems darbams, o politika – draudžiama tema
Pašnekovas pabrėžė: labai svarbu ne tik klubo narių reputacija, bet ir jų vienybė. Tad kassavaitiniuose klubo susirinkimuose yra viena draudžiama tema – politika. Jei tik pajuntama, kad diskusija krypsta politinių klausimų pusėn, ji delikačiai kreipiama tolyn... Taip daroma neatsitiktinai: klubas vienija skirtingų politinių pažiūrų, požiūrių ir patirčių asmenis. Būtent ši vienybė, pliuralizmas ir yra klubo stiprybė. Klubo vadovu kasmet tampa vis kitas klubo narys. Tačiau pašnekovas teigė, kad daugelis gerų iniciatyvų yra tęstinės.
O kassavaitiniuose susitikimuose „Pagundoje“ prie kavos puodelio ir „Darolos“ bandelių užtenka įdomių temų ir be politikos. Kokios jos? Pašnekesiai apie tai, kaip padėti stokojantiems, puošti miestą, imtis kitų svarbių darbų. „Štai neseniai dalyvavome „Rotariadoje“. Atrodytų, tai tik smagios sportinės varžybos, gražus pasibuvimas. Iš tiesų tai dar ir bendravimas, bendrų planų aptarimas, loterijos, rinkliavos bendriems geriems darbams“, – pasakojo A. Skardžius.
Kokie tie geri darbai? Anksčiau Lietuvos Rotary organizacija priklausė Danijos apygardai, tad jai tekdavo dalis lėšų, kurias suaukodavo turtingesnės šalies klubai. O prieš penkerius metus Lietuvos rotariečiai tapo savarankiški, tad dabar visi geri darbai vykdomi iš mūsų šalies klubuose surinktų lėšų. Nors kol kas labdaros projektams skiriama mažiau lėšų, tačiau Lietuvos ir Rokiškio rotariečiai prisdeda prie labai svarbių iniciatyvų. Viena jų – Polio+ programa, skirta pažaboti poliomielitą pasaulyje. Europoje, JAV, kitose išsivysčiusiose šalyse ši liga suvaldyta skiepų dėka. Šios ligos padariniai yra labai sunkūs – to pavyzdys JAV prezidentas Franklinas Teodoras Ruzveltas, dėl šios ligos šaliai vadovavęs iš neįgaliojo vežimėlio. O Indijoje, Pakistane, Afganistane ši liga siautėja ir dabar, nusinešdama vaikų gyvybes, o išgyvenusiuosius suluošindama. „Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie tokios svarbios iniciatyvos“, – sakė A. Skardžius.
Kadangi mūsų rajonas patenka į dešimtuką, kuriame savižudybių skaičius didžiausias, Rokiškio Rotary taip pat jungiasi prie gražios iniciatyvos šviesti visuomenę, užsiimti savižudybių prevencija.
Taip pat viena iš prioritetinių klubo krypčių yra ir pagalba vaikams su negalia. Kas besuskaičiuos, kiek neįgaliųjų vežimėlių, klausos aparatų, insulino pompų rajono mažiesiems įsigyta būtent su Rotary parama. Neįgaliesiems skirtame Dienos centre buvo moderniai įrengtos patalpos, saugi žaidimų ir poilsio aikštelė. Pernai darželyje „Varpelis“ klubui vadovavusio Simono Tuskos iniciatyva buvo prisidėta prie specialių pojūčių kambarių įrengimo, skirtų lavinti vaikams, įskaitant ir turinčiuosius specialiuosius poreikius.
Kita ne mažiau svarbi veikla yra jaunimo ugdymas. Todėl klubas remia jauniuosius Rokiškio skautus, skyrė lėšų jų stovykloms.
Parkas puošia miestą
Rotariečiai ir gražiomis iniciatyvomis puošia miestą. Vilties gatvėje žaliuoja šio klubo rankomis pasodintas parkas, tapęs patrauklia pasivaikščiojimų vieta. A. Skardžius rodė ir parko, kurį klubas gražina kartu su rajono savivaldybe, planą. Parke daugės takų, suolelių, sodinami ir ąžuoliukai, gausėja vertingos augmenijos. Planuojama, kad parko centrinėje dalyje atsiras akcentas, susijęs su Rotary klubu. Tačiau jo, pasak A. Skardžiaus, dar teks palaukti. Priežastis paprasta: tegul pirma įsigalėja ir gražėja parkas. Kai paaugs medeliai ir kiti augalai, tuomet ir akcentai puikiai įsikomponuos į darnią parko visumą.
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę