Rotariečių dėka atidaryta konditerijos klasė mokiniams su spec. poreikiais

2018-02-10 « Atgal
Vilniaus technologijų mokymo ir reabilitacijos centre atidaryta nauja konditerijos erdvė, skirta profesijos siekiantiems mokiniams su klausos, intelekto ar kompleksiniais sutrikimais.

Juostelę perkirpo Vilniaus Tarptautinio Rotary klubo prezidentas Rimvydas Stilinis, klubo garbės narys, Lietuvos garbės konsulas Nyderlanduose Herman de Lange ir mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Žibutė Ubavičienė. Atidarymo šventės dalyviai - mokiniai, mokytojai, rotariečiai ir jų artimieji - išbandė naują įrangą ir degustavo klasėje pagamintus patiekalus.

Projektas įvykdytas Vilniaus tarptautinio klubo ir Lietuvos apygardos lėšomis bei Olandijoje labdaringai surinktais įrengimais, baldais ir įrankiais, kuriuos į Vilnių neatlyginamai atgabeno Raimondas Vėlavičius (UAB "ALTA transportas"). Centro mokytojai ir mokiniai prisidėjo suremontuodami patalpas ir atnaujindami gautus daiktus. Bendras projekto biudžetas - per 10 tūkstančių eurų.

Partnerystė tarp mokyklos ir klubo užsimezgė 2007 m., kai gręsiant stalių dirbtuvių uždarymui, Vilniaus tarptautinio ir Švedijos Strängnäs klubų rotariečiai su jų apygardomis bei Tarptautinio Rotary fondu surinko beveik 60 tūkstančių eurų paramos, kurios pakako ne tik stalių dirbtuvėms būtinai ventiliacijos sistemai, bet ir naujoms stalių staklėms bei įrangai siuvimo ir virėjų klasėms. Konditerijos klasės atidarymo proga Rotariečiai aplankė šias klases su vis dar puikiai veikiančia įranga.

Nuorodos:
Vilniaus technologijų mokymo ir reabilitacijos centras www.vt mrc.lt
Vilniaus Tarptautinis Rotary klubas - www.virc.lt
Strängnäs Rotary klubas - www.rotary.se/strangnas/home/