Savižudybės: kas gali tai išspręsti?

2017-12-09 « Atgal
Kviečiame dalyvauti Vilniaus-Kauno RK "Dipolis" inicijuotoje spaudos konferencijoje savižudybių tema.  Ji vyks pirmadienį, 11.00 val. naujienų agentūros BNS spaudos konferencijų salėje adresu Saltoniškių g. 9, Vilniuje.
 
SAVIŽUDYBĖS. KAS GALI TAI IŠSPRĘSTI?
Ar vadybininkas ir bet koks kitas „paprastas“ žmogus gali nuveikti savižudybių tematikoje kažką rimto, ar čia tik specialistų reikalas? Ar tik bandžiusieji nusižudyti bei jų artimieji, na ir dar psichologai profesionalai  gali suprasti tokią temą? Jei apie mirtis keliuose kasdien girdime socialines reklamas ir girdime prevencines laidas per radiją, kodėl tuomet apie keturis kartus didesnę problemą eteris visai tuščias?
Mes tikrai daug apie tai galvojome, patys svarstėme, kad gal geriau neliesti  tokių temų. Jos sunkios ir labai jautrios. Pabandžius veikti, paaiškėjo, kaip yra iš tikrųjų. Pateiksime dešimties mokyklų psichologų įvertinimus, kurie viską pamatė savo akimis. Tą patį pamatė ir tame dalyvavo keli tūkstančiai moksleivių.
Labai nepatogi tema! Tema dar visiškame tabu. Tema, kurios vengia tiek eiliniai žmonės, tiek ir visa žiniasklaida. Ar kalbėdami apie tai mes dar labiau „niūriname“ vaizdą, ar gydome negaluojantį ligonį vardu „Lietuva“? Jei būtume n kartų aktyvesni, šiandien vietoje dviejų nusižudžiusių gal būtų tik vienas?
Ar galima apie savižudybę kalbėti kažkaip kitaip? Kitokia prieiga - pozityviai, per žaidimą, iliustraciją?
 
FB ĮRAŠYTAS ATSILIEPIMAS PO SUSITIKIMO (kalba netaisyta):
Darius Urbonas (vardas pakeistas):
„Mačiau Jūsų tą projektą... Į skaudžią ir jautrią temą, pridėjote žaidimų? Kokiam tikslui? Negana to, viską taip atmestinai ir ignoringai pateikėte. Jokios vaizdinės medžiagos, kurioje parodoma, kad ši tema nėra tokia, kokią įsivaizduoja daug jaunimo. Vadovaujatės tokiu požiūriu: „pravedėm kaip eilinę temą, sistemoje pažymėta, darbas baigtas, galime viską pamiršti“.
Darius Urbonas (vardas pakeistas) :
„Vedė savižudybių prevencijos temą. Padėti? Kaip žmogus gali padėti, kai nieko pats neišmano apie tai, tik sausą teoriją? Turbūt vaikšto po mokyklas, norint patinka susirinkti ir išpopuliarėti. O jo patarimas nuleisti pyktį ar ką čia (šioje nuotraukoje pavaizduota),  gana graudus.“
 

Komentarai

Norėdami tęsti, pastumkite slanktuką į dešinę