Sėkmingai praūžė didelio dėmesio sulaukęs Rotary kino festivalis

2019-01-24 « Atgal
Mūsų didžioji dalis gyvenimo sunkumų užprogramuojamos dar vaikystės ir paauglystės laikotarpiu šeimoje bei kitoje socialinėje aplinkoje, pavyzdžiui, mokykloje. Neatsitiktinai Vilniaus Rotary klubas „Vytis“ jau pirmais savo gyvavimo metais - 2016 metais pasiryžo globoti Vilniaus Bernardinų dienos centro vaikus ir paauglius.

Šiame centre vaikams ir paaugliams suteikiama saugi ir jauki aplinka, tačiau aktyvėjant Rotary klubo „Vytis“ ir Bernardinų dienos centro vaikų bendravimui vis labiau aiškėjo vienas svarbus Bernardinų dienos centro vaikų poreikis - turėti nuolatinį psichologą, kuris šiems vaikams yra būtinas, žinant kokias sudėtingas gyvenimiškas situacijas jiems tenka išgyventi, o pasitarti, pasidalinti nėra su kuo, su laiku vaikai dar labiau užsisklendžia savyje, apie iškilusius sunkumus kalbėti tampa vis sunkiau.

2018 metų pabaigoje Vilniaus Rotary klubas „Vytis“ sėkmingai įgyvendino unikalų paramos projektą, skirtą nuolatinėms psichologo paslaugoms Bernardinų dienos centre  užtikrinti – Rotary kino festivalį.

Nuolat Centre esantis psichologas dirbs su vaikais individualiai bei grupėje. Psichologo vaikams skirtas laikas, individualus dėmesys bei kartu sukurtas santykis skatins tapti atviresniais bei dalintis tuo, kas vyksta jų gyvenime už Dienos centro ribų. Vaikai ir paaugliai išmoks efektyviau komunikuoti ir įvardinti kylančius sunkumus, jausmus ir mintis.

Taikomi psichoedukacijos metodai praplės vaikų suvokimą ir reikšmingai padės ugdyti rizikos grupėje esančių vaikų emocinius ir gyvenimo įgūdžius, vaikai jaus daugiau palaikymo bei motyvacijos suprasti save bei kitus. Tai tiesiogiai teigiamai atsilieps sprendžiant reikšmingas situacijas susijusias su agresija, konfliktavimu, atsiribojimu, nusivylimu bei kitomis sudėtingomis elgesio, emocinėmis bei socialinėmis problemomis su kuriomis susiduria Bernardinų Dienos centro vaikai ir paaugliai.

Parama Dienos centrui buvo renkama organizuojant Rotary kino festivalį, kurio metu klubo draugams, bičiuliams, kolegoms, rotariečiams ir visuomenei parodyti 4 skirtingų  temų (šeimos, lyderystės, draugystės ir socialinės atsakomybės) filmai.

Festivalio metu vyko ne tik kino seansai, bet ir diskusijos su įdomiais pašnekovais, pasirodymai, pramogos vaikams ir kitos įdomios, įtraukiančios veiklos. Įsigiję bilietus į filmo seansą ne tik kartu su draugais, artimaisiais, kolegomis prasmingai ir įdomiai leido  laiką kine, bet kartu padarė gerą darbą – kiekvienas įsigijęs kino bilietą dovanojo taip reikalingas,  gyvenimus keičiančias, psichologo konsultacijų paslaugų minutes vaikams, o kiekvienas  turėjo galimybę pasirinkti kiek konkrečiai jų padovanoti. Taip pat sudaryta galimybė, kuria pasinaudojo nemažai žmonių, dovanoti psichologo minutes neįsigyjant bilieto, tačiau suteikiant paramą.

Dėkojame visiems prisidėjusiems ir didžiuodamiesi dalinamės pirmojo Rotary kino festivalio rezultatais – surinktos NET 7706 PSICHOLOGO PASLAUGŲ MINUTĖS!

Tikime, kad sėkmingas Rotary kino projekto startas, platėjančios vaikų šypsenos, padrąsins Rotary bendruomenę dar aktyviau imtis ambicingų projektų. Juk kartu daryti gerus darbus yra taip gera!