Šiaulių “Vykinto”, Kauno “Romuvos” ir Biržų Rotary klubų vizitas pas Ukrainos rotariečius

2017-07-17 « Atgal
Šiaulių “Vykinto” RK tradiciškai rengia savo prezidentų inauguracijas užsienyje - svarbiose Lietuvos istorijai ar sietinose su jos vardu vietose:  Šv. Brunono kryžius (Gižyckas, Lenkija), Žalgirio mūšio vieta, Krokuva (Lenkija), Gedimino pilis (Lyda, Baltarusija), K.Donelaičio bažnyčia (Tolminkiemis, Kaliningrado sritis), prezidento    V. Adamkaus bulvaras (Anaklia, Gruzija), karaliaus Mindaugo žūties vieta (Agluona, Latvija) ir pan.
Šiais metais buvo nuspręsta aplankyti Ukrainą ir susitikti su šios šalies rotariečiais. Kartu dar vyko Kauno “Romuvos” ir Biržų Rotary klubų atstovai - viso 43 asmenų grupė.

Šiaulių “Vykinto” RK naujojo 2017-2018 m. prezidento Stasio Lukio inauguracija įvyko  liepos 6 d.rytą Lucke - Liubarto pilyje.
Šioje pilyje Vytautas turėjo būti karūnuotas Lietuvos karaliumi. 1429 m. Lucke įvyko Europos valdovų suvažiavimas, kuriame dalyvavo ir Vytautas. (Dailininkas J.Mackevičius 1937 m. nutapė paveikslą “Suvažiavimas Lucke”, kuris dabar kabo Vilniaus Prezidentūroje). Lucko kryžius ir šiuo metu puošia Lietuvos Respublikos Prezidento Vytauto Didžiojo ordiną. Luckas  laikomas pietine LDK sostine.

Tą pačią dieną popiet atvykome į Lvovą, kur mūsų laukė šio miesto rotariečių suorganizuota ekskursija po senamiestį. Vakare susitikome su Lvovo miesto rotariečiais. Šiuo metu Lvove yra septyni Rotary klubai. Nuo 2016 m. liepos 1d. Ukrainos ir Baltarusijos Rotary klubai priklauso naujajai  2232 apygardai (viso 53 klubai - Ukrainos 50 klubų ir Baltarusijos 3 klubai). Susitikime dalyvavo ir ką tik savo kadenciją baigęs 2232 apygardos valdytojas 2016-2017 m. Genadijus Kroičiukas. Susitikimo metu prisistatė Lietuvos ir Ukrainos klubai, buvo pasikeista kontaktais, pasidalinta patirtimi, aptartos bendradarbiavimo perspektyvos bei tolimesni apsikeitimo vizitai. Šiaulių “Vykinto” RK pasirašė bendradarbiavimo ketinimų protokolą su Lvovo “Zamok” RK.
Vakarą vainikavo 21 val. darniai sugiedotas Lietuvos himnas. Po kurio sužavėti Ukrainos rotariečiai sudainavo ukrainietišką dainą.

Liepos 7d. Išvykome į Užkarpatę, kur mūsų laukė tolimesnė pažintis su vakarų Ukraina bei susitikimas su Užgorodo “Skala” RK. Tos pačios dienos pavakare kartu su Užgorodo rotariečiais aplankėme Kosino terminių vandens baseinų sveikatinimo kompleksą, esantį visai šalia Ukrainos ir Vengrijos pasienio. Vakare buvo surengta bendra vakarienė.

Liepos 8d. rytą aplankėme įspūdingą Mukačevės pilį. Vėliau atvykome į Užgorodą, kur susitikome su dar gausesniu rotariečių bei Rotaract atstovų būriu. Kartu aplankėme besikuriantį Užgorodo miesto Rotary parką. Šio miesto rotariečiai apleistą parką išsinuomavo iš savivaldybės ir ėmėsi tvarkymo darbų. Daug kas padaryta, bet tuo pačiu dar laukia gausybė darbų. Kartu dalyvavo ir trys Rumunijos Rotary klubai, kurie jau anksčiau prisidėjo prie šio parko gerbūvio sutvarkymo - prie naujai pastatytų suoliukų pritvirtintos atitinkamų klubų lentelės. Išgirdę apie planuojamą mini krepšinio aikštelės įrengimą, visi trys Lietuvos klubai, kaip krepšinio šalies atstovai, nusprendėme prisidėti 550 EUR suma. Toliau sekė bendra ekskursija po miesto centrą.

Vakare visų laukė didelė šventė - Užgorodo RK naujojo prezidento 2017-2018 m. inauguracija. Visi trys Lietuvos Rotary klubai pasveikino naująjį prezidentą ir įvardino, kad prisideda prie krepšinio stovo pastatymo. Vėliau išvydome įspūdingą koncertą, kuriame pasirodė ir Užgorodo “Skala” RK remiami su negalia daininkai ir šokėjai. Taip pat gana detaliai susipažinome su didžiuliu “Skala” RK vykdomu projektu - senelių namų gerbūvio sutvarkymas, kuris vykdomas su Slovakijos, Rumunijos ir kitų šalių Rotary klubais. Vakarą vainikavo  vaikų su negalia darbų aukcionas. Lietuvos rotariečiai labai aktyviai sudalyvavo aukcione. Išsiskyrėme labai šiltai, sakydami vieni kitiems iki susitikimo ir bendrų projektų.

Šiaulių "Vykinto”, Kauno “Romuvos” ir Biržų Rotary klubai