Šiaulių “Vykinto” Rotary klubo kelionė į Užgorodą (Ukraina)

2018-05-08 « Atgal
2017 metais Vykinto RK pasirašė dvi bendradarbiavimo sutartis su Ukrainos Rotary klubais - Užgorodo „Skala“ ir Lvovo „Zamok". Tęsiat bendradarbiavimą su Ukrainos rotariečiais, š. m. balandžio 28 d. – gegužės 1 d. Vykinto RK septynių narių delegacija lankėsi  Užgorode. Šis Ukrainos miestas garsėja giliomis Rotary tradicijomis. Pirmasis Rotary klubas čia buvo įkurtas 1929 m.

Savo vizitą balandžio 28 d. rytą lietuvaičiai pradėjo Užgorodo miesto Rotary parke. Šio miesto Rotary klubas „Skala“ apleistą parką išsinuomavo iš savivaldybės ir ėmėsi tvarkymo darbų. Daug kas padaryta, bet tuo pačiu dar laukia gausybė darbų. Buvo gera sutikti ne tik jau gerai pažįstamus Ukrainos, bet ir kiek ankščiau atvykusius kitus Lietuvos rotariečius su kartu su apygardos valdytoju Algimantu Lukoševičiumi. Pirmas bendras projektas jau įvykdytas - pastatytas krepšinio stovas, kuriam lėšas vizito Ukrainoje metu 2017 m. liepos mėn. skyrė Šiaulių „Vykinto“, Kauno „Romuvos“ ir Biržų Rotary klubai. Šį kart buvo padovanotas krepšinio kamuolys su Lietuvos simbolika. Susirinkusieji išbandė rankos taiklumą.

Balandžio 28d. vakarą vainikavo istorinis momentas - jau ilgai brandintos ICC sutarties pasirašymas tarp Lietuvos ir Ukrainos. Atsiveria naujos ir platesnės bendradarbiavimo galimybės. Vėliau sekė Užgorodo „Skala“ RK 13-ąsis gimtadienis. Klubą su gimtadieniu darniai su daina pasveikino visa  Lietuvos apygardos delegacija. Valdytojas Algimantas Lukoševičius informavo, kad mūsų Lietuvos apygarda prisidės prie suolelio pastatymo Rotary parke. Lietuvos rotariečiai aktyviai sudalyvavo vykusiame labdaros aukcione. Vykinto RK įsigijo ir papildomą ICC sutarties egzempliorių.

Balandžio 30 d. Lietuvos, Užgorodo bei Charkovo rotariečiai  aplankė vieną seniausių Ukrainoje Nevickio pilį. Ekskursijos gidu buvo lietuviškų šaknų turintis archeologas ir istorikas Aleksandras Dzembas. Galima drąsiai teigti, kad tai žmogus legenda. Daugiau kaip 20 metų paskyręs šios pilies archeologiniams tyrinėjimams. Jo suorganizuotose archeologinėse stovyklose sudalyvavo daugiau kaip 5 tūkst. žmonių iš viso pasaulio. Didelį įspūdį paliko archeologinių tyrinėjimų bei pati pilies istorija. Vėliau sekė ekskursija į Karpatų kalnus.

Nepastebimai prabėgo trys dienos Užkarpatėje. Lietuviai dėkoja Ukrainos rotariečiams už šiltą priėmimą ir dabar su nekantrumu laukia jų vizito per Rotariadą Šiauliuose. Jau aptartas būsimas projektas su Ukrainos rotariečiais. Bendraudami kuriame naujus santykius, ryšius bei bendrus ateities projektus.