Šilutės Rotary klubo 25-metis

2019-09-09 « Atgal
1994 m. rugsėjo 24 d. Šilutės kultūros namuose įvyko Šilutės Rotary klubo inauguracijos šventė. Pirmuoju Šilutės RK prezidentu buvo išrinktas Vladas Stūrys.

Vieną 2019 metų šeštadienio popietę ant Minijos upės kranto įsikūrusiame „Mėlynojo karpio“ turizmo komplekse, netoli Kintų, plaikstėsi vėliavos su Rotary organizacijos ženklais, skambėjo muzika, klegėjo broliški rotariečių balsai...
Čia vyko Šilutės Rotary klubo 25-erių metų veiklos sukakties minėjimas, kartu ir Rotary International 1462 Lietuvos apygardos gyvavimo penkmetis.

Susirinkus beveik visiems dabartiniams Šilutės Rotary klubo nariams ir aktyviausiems šio klubo garbės nariams, pasitikus svečius iš kitų klubų, rikiavosi iškilminga rotariečių eisena. Skambant pučiamųjų ansamblio „Pamario Brass“ (vad. Gražvydas Raila, beje, Šilutės Rotary klubo narys) maršui, eisena vaizdingame Minijos slėnyje iškilmingai apsuko ratą. Vėjyje plaikstėsi Rotary apygardos 1462, Palangos, Klaipėdos, Klaipėdos senamiesčio, Tauragės, Kauno, Marijampolės RK vėliavos.

Eisenos dalyviai būreliais išsirikiavo priešais lauko sceną, kurios fone – didžiulė  apygardos 1462 vėliava.  Sveikinimo kalbą pasakė kadenciją baigiantis apygardos valdytojas Virginijus Šniukas, kalbėjo išrinktasis 2019-2020 m. apygardos 1462 valdytojas nidiškis Arūnas Burkšas. Po neilgų kalbų, sveikinimų ir apdovanojimų susėsta prie slėnyje suformuotų ilgų pietų stalų, skanauta šilutiškių patiektos žuvienės ir užkandžių, svečių atsivežtų gėrybių.

Bičiuliškai pabendravus ir broliškai pasidalijus užkandžiais ir gaiviaisiais gėrimais, vyko iškilminga Šilutės Rotary klubo prezidentų pasikeitimo ceremonija. Minijos krantinėje suūkus ir prisišvartavus laivui, iš jo išlipo du kostiumais vilkintys vyrai: Saulius Skabeikis su 2018-2019 m. Šilutės Rotary klubo prezidento regalijomis ir Viktoras Šileikis, išrinktas 2019-2020 m. RK prezidentu. Po trumpų prezidentų kalbų, ligšiolinis klubo prezidentas S. Skabeikis perdavė prezidentines regalijas naujam prezidentui V. Šileikiui.

Iš toliau atvykę svečiai turėjo galimybę UAB „Kintai“ (vad. Rimgaudas Višinskas) laivu aplankyti Minijos kaimą. Likusieji krante dalyvavo žvejybos konkurse, geriausiai kibo palangiškiams, jiems nedaug tenusileido šeimininkai pamariškiai.

Prieš atnešant Šilutės Rotary klubo 25-ečio tortą, buvo prisimintos šio klubo ištakos, jo iniciatoriai, pirmieji nariai ir prezidentai. Renginyje dalyvavo du pagrindiniai šio klubo sumanytojai: Antas Čepys ir Klaipėdoje dabar gyvenantis Vladas Stūrys. Gaila, šįkart atvykti negalėjo dar vienas klubo pradininkas Zigmantas Dokšas.  V. Stūrys ir A. Čepys vienas kitą papildydami priminė klubo kūrimąsi ir jo priešistoriją.

Pasirodo, būta svarstymų, ką steigti Šilutėje – Lions ar Rotary klubą. Lions klubo idėją A. Čepys 1991 metais parsivežė iš Švedijos, o Vladas Stūrys žinojo apie mintis atkurti Klaipėdoje prieš karą veikusį Rotary klubą. Po neilgų svarstymų, buvo nutarta steigti pasaulinės Rotary organizacijos klubą. Tiesa, ne iš karto tai pavyko, nes totalitarinio režimo šalyse Rotary organizacijos neveikia, nebuvo tokių ir tuometėje Sovietų Sąjungoje.

A. Čepys pasakojo, kad 1991 Šilutės savivaldybėje buvo įregistruotas klubas, pavadintas „R“. Ir tik 1994 metais buvo inauguruotas Šilutės Rotary klubas, į kurį buvo pakviesti skirtingų profesijų ir organizacijų lyderiai. Šilutės klubas buvo penktasis Lietuvoje. Tuo metu Lietuvos klubai priklausė Danijos apygardai. Taip buvo iki pat 2014 metų, kai buvo inauguruota savarankiška Rotary International 1462 Lietuvos apygarda, kurios pirmasis valdytojas kaunietis Vygintas Grinis dalyvavo ir šioje šventėje.

25-eri Šilutės klubo metai – ištisa istorija, su nuveiktais darbais, klube dalyvavusiais šilutiškiais, dabartiniais siekiais. Pagrindinis Rotary klubų asociacijos tikslas yra tarnystė bendruomenei. Ir šį kartą vienas iš šio renginio  sudedamųjų dalių buvo 5 Šilutės meno mokyklos mokinių paveikslų aukcionas, kuriame surinktos lėšos bus perduotos jauniesiems talentams ugdyti. Galima sakyti, kad aukcionas pavyko, tiesa, tam prireikė ir renginio vedėjo Ryčio Kostiuškos artistinių didžėjaus gabumų. Brangiausiai vienas paveikslas buvo parduotas net 270 eurų.

Po sveikinimų, padėkų ir apdovanojimų ceremonijų skambėjo Aleksandro Belkino ir grupės „Roadband“ (Vilnius) koncertas. O kai į Minijos slėnį nusileido ūkanos, suliepsnojo rotarietiškas bičiulystės laužas.