Skurdžiai gyvenantys vaikai į pirmąją klasę žengs aprūpinti svarbiausiais mokykliniais reikmenimis

2018-09-06 « Atgal
Net 60 pirmokų iš vargingai gyvenančių šeimų Rugsėjo 1-ąją pasitiks su šypsena – projekto „Pirmoji kuprinė“ dėka jie buvo aprūpinti visais mokslo metų pradžiai reikalingais mokykliniais reikmenimis. Antrus metus vykstantis projektas šiemet surinko daugiau nei 10 tūkst. eurų, kurie buvo paskirstyti vaikams, gyvenantiems Joniškio, Kelmės, Raseinių ir Šilutės rajonuose.

Atsakingą ir veiklų jaunimą vienijantis Vilniaus Tarptautinis Rotaract klubas, į pagalbą pasitelkęs minėtose savivaldybėse dirbančius socialinius darbuotojus, atrinko 60 skurstančių šeimų, kuriose augantiems būsimiems pirmokams padovanojo būtiniausias priemones - mokyklines kuprines su kanceliarinėmis priemonėmis, mokyklinės uniformos ar aprangos komplektus, bei sportinę aprangą ir batelius. Projekto organizatoriai skaičiuoja, jog vieno vaiko paruošimas į pirmąją klasę kainavo apie 200 eurų.

„Tai, jog vaikas gyvena skurstančioje šeimoje, jokiu būdu nėra jo kaltė, tačiau tokia materialinė padėtis išties gali užgesinti jo norą mokytis“ – sako projekto „Pirmoji kuprinė“ vadovė Gintarė Šeirytė. – „Trokštame, jog ir sunkesnėmis sąlygomis gyvenantys vaikai į pirmąją klasę ateitų pasitikėdami savimi, jausdamiesi lygiaverčiais su kitais, nesidrovėtų dėl prastesnių mokyklinių reikmenų ar drabužių, bei taip pat ryžtingai siektų savo svajonių ir tikslų. Tikime, jog „Pirmoji kuprinė“ padeda jiems žengti tą pirmą mažą žingsnelį mokslo aukštumų link.“

Ne paslaptis, jog socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams dažnai trūksta reikalingų socialinių įgūdžių, todėl dalis projekte „Pirmoji kuprinė“ dalyvavusių vaikų šią vasarą buvo pakviesti į nemokamą 7 dienų stovyklą, kurioje stiprino savo bendravimo įgūdžius, susipažino su kitais bendraamžiais.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 28 proc. pirmokus auginančių šeimų neturi galimybių aprūpinti jų reikiamu mokykliniu inventoriumi. Projekto organizatoriai išanalizavo duomenis apie šių metų dalyvius – vidutinis pajamų dydis vienam asmeniui šeimoje yra apie 137 eurų, o didžioji dalis pasirinktų šeimų gyvena iš pašalpų. 25 iš 60 šeimų, kurios dalyvauja projekte, yra priskirtos socialinės rizikos grupei, o 37 iš 60 šeimų yra daugiavaikės.

Praėjusiais metais startavęs projektas „Pirmoji kuprinė“ mokyklinius reikmenis bei drabužėlius padovanojo 31 būsimam pirmokui. Dėmesys buvo skiriamas vidurio ir rytų Lietuvos rajonams – vaikai buvo atrinkti iš Lazdijų, Varėnos, Zarasų, Alytaus ir Akmenės rajonų.

„Pirmoji kuprinė“ organizatoriai ragina kitiems mokslo metams pradėti ruoštis jau dabar ir visus geros valios žmones bei socialiai atsakingas įmones kviečia prisidėti prie pirmųjų kuprinių ruošimo būsimiems pirmokams.

Daugiau informacijos: www.pirmojikuprine.lt.