„Stebuklinga kava“: Vienas puodelis kasdienės kavos padės paaugliams spręsti vienišumo problemas

2018-03-13 « Atgal
Šis amžius vadinamas vienišų žmonių amžiumi. Paradoksalu, bet paaugliai esantys vos ne dešimtyje socialinių tinklų, turintys šimtus virtualių draugų, neturi su kuo pasidalinti savo išgyvenimais ir jausmais. Vienišumas tampa vis skaudesniu paauglių palydovu.

Visą savaitę, kovo 24 – balandžio 1 d., kiekvienas mūsų nusipirkęs kasdienės kavos prisidės prie socialinės programos „Big Brothers Big Sisters“, kuri yra viena seniausių, geriausiai žinomų ir efektyviausių prevencinių programų pasaulyje, skirtų padėti vaikams, augimo.
Kiekvienas jūsų galite prisidėti prie šios kilnios idėjos įgyvendinimo nusipirkę šiltą ir STEBUKLINGOS KAVOS puodelį.
15 eurų padės bent keliems paaugliams rasti sielos dragą.

Stebuklinga kava – tai Vilniaus Gedimino Rotary klubo organizuojama socialinė akcija Lietuvos mastu, kurios metu surinktos lėšos padės vaikams, patiriantiems emocinių sunkumų surasti draugą. Akcijos draugų kavinėse ( http://www.stebuklingakava.lt ) galėsite ne tik paskanauti gardžios kavos ir prisidėti prie labdaros projekto, bet ir pasimėgauti projekto iniciatorių organizuojamais renginiais.

Apie paauglių psichologinę būklę daug pasakoja ir Big Brother Big Sister programos vadovė bei psichologė Jūratė Baltuškienė. Psichologė J.Baltuškienė įsitikinusi, kad nors paaugliai internete leidžia labai daug laiko, bendrauja su pažįstamais ar bendraklasiais, vis dėlto daugumai jų pritrūksta bendrystės realiame gyvenime, tam tikrų autoritetų, į kuriuos galėtų lygiuotis, iš kurių mokytųsi bendravimo subtilybių.
„Ne paslaptis, kad dauguma paauglių į savo tėvus nebežiūri kaip į autoritetus. Tokiais atvejais ypač padeda autoritetingas žmogus iš šalies. Raginame paauglius, kurie jaučiasi vieniši ar neišgirsti, sudalyvauti programoje BBBS ir susirasti sau sesę arba brolį, su kuriuo galėtų įdomiai bei naudingai leisti laiką, pažinti aplinką, mokytis bendrauti. Nereikia problemų slėpti savyje – visada būna geriau, kai apie tai, kas slegia, išsipasakoji“,– kalbėjo psichologė.

Pasak Vilniaus Gedimino Rotary klubo prezidentės Vilma Bareikaitė, tikimasi, kad kasdienė kava gerumo paversta Stebuklinga kava padės programai „Big Brothers Big Sisters“  augti.
„Pernai surinkome 3200 eurų ir jų dėka keliolika vaikų galėjo dalyvauti draugų programoje“,– teigia klubo prezidentė.

Daugiau informacijos ir nuotraukų apie projektą Stebuklinga kava ir Vilniaus Gedimino Rotary klubą:
Daugiau informacijos apie BBBS programą rasite: http://www.pvc.lt/lt/big-brothers-big-sisters