Stiprėja ICC Lietuva-Norvegija partnerystė

2019-12-18 « Atgal
Gruodžio 13d. Osle, Lietuvos Respublikos ambasadoje Norvegijos Karalystėje, įvyko renginys “Lithuanian-Norwegian Local Partnership: a Call to Action”. Renginyje dalyvavo Ambasadorius Jonas Paslauskas, Lietuvos ir Norvegijos savivaldų bei regionų merai bei vicemerai, Lietuvos Respublikos garbės konsulai Norvegijoje bei abiejų valstybių Rotary klubų atstovai. Rengnio tikslas - pakelti Lietuvos ir Norvegijos savivaldų ir regionų partnerystę bei bendradarbiavimą verslo, kultūros ir kitose srityse į kokybiškai naują lygmenį.

Pranešimus tema „Bendradarbiavimo užpildymas realiu turiniu – Rotary verslo bendruomenės perspektyva” skaitė Lietuvos – Norvegijos ICC Norvegijos sekcijos vadovė, Langesund Rotary klubo narė, buvusi Apygardos Valdytoja Edrund Olaisen ir Lietuvos sekcijos pirmininkė, Vilniaus šv. Kristoforo Rotary klubo narė Jurgita Turulienė.

Lietuvos – Norvegijos Rotary klubų partnerystė prasidėjo prieš 20 metų. Oficialiai ICC komitetas įkurtas  2017m lapkričio 24d, sutartį pasirašė 1462 Apygardos Valdytojas Algimantas Lukoševičius ir 2290 Apygardos Valdytojas Erik Gran. Daugiausia projektų Lietuvoje organizuojama bendradarbiaujant su dviejomis iš šešių Norvegijos apygardų: 2290 ir 2310. 2 Lietuvos Rotary klubų krikštatėviai yra Norvegijos klubai: Sandefjord Ost – Biržų RK nuo 2007m ir Langesund - Karaliaus Mindaugo RK nuo 2019. Kupiškio Rotary klubas turi klubą dvynį Norvegijos Faerder RK nuo 2007m.

Renginio svečiai nuoširdžiai plojo ir dėkojo Lietuvai nusipelniusiai Edrund Olaisen, kuri 2009m. Prezidento Valdo Adamkaus apdovanota Ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“, 2011m. įteiktas LR Parlamento medalis „Tarnaukime Lietuvai“, 2017m. Edrund suteiktas Panevėžio rajono garbės pilietės vardas.

J.Turulienė pasidalijo visų Lietuvos klubų bendradarbiavimo su Norvegija pavyzdžiais ir pristatė šiemet užbaigtą Antazavės namų projektą, įvykdytą bendradarbiaujant su Norvegijos Rotary ir Charity Antazave fondu. Jurgita kvietė stiprinti esamas partnerystes ir atrasti naujas, vystyti bendradarbiavimą vykdant projektus, kultūros ir profesinius mainus, integruoti lietuvius į Norvegijos Rotary klubus o vėliau steigti tarptautinį Lietuvių klubą Norvegijoje.

Klubai, norintys atrasti partnerių Norvegijoje, kviečiami kreiptis į Jurgitą Turulienę.

ICC Lietuva-Norvegija, Lietuvos nacionalinės sekcijos pirmininkė Jurgita Turulienė