Sugrąžinkime judėjimo laisvę vaikams

2019-09-10 « Atgal
Dauguma vaikų laisvalaikį praleidžia pasyviai prie televizoriaus ar kompiuterio, mažai būna gryname ore ir nepakankamai juda. Pastaruoju metu netaisyklinga vaikų laikysena, stuburo iškrypimai, nugaros skausmai ar plokščiapėdystė yra itin opi problema. Plaukimas ir važinėjimas dviračiu – dvi veiklos, kurias, anot gydytojų, turėtų praktikuoti kiekvienas vaikas. Tačiau yra paprastesnis būdas – terapiniai kamuoliai.

Mažeikių Rotary klubo ,,Liberta“ ir Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro bendradarbiavimo rezultatas – nupirkti kamuoliai. Nuosekliai ir sėkmingai įgyvendinamas Vaikų taisyklingos laikysenos prevencijai skirtas projektas.
Rugsėjo 5 dieną Vyturių take buvo surengta kamuolių perdavimo šventė 7 Mažeikių ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, tarp kurių buvo lopšelių-darželių ,,Buratinas“, ,,Delfinas“ ir ,,Bitutė“ vaikučiai. Su nuoširdžiu džiaugsmu ir plačiomis šypsenomis vaikučiai išbandė kamuolius. Skambant muzikai jie šoko sėdėdami ant savo kamuolių. Mokytojos ir vaikučių tėveliai dėkojo už gražią naujovę ir vylėsi, kad kamuolius gaus kuo daugiau vaikučių.

Mažeikių RK ,,Liberta“ prezidentė Erika Ruginienė džiaugėsi ilgalaikio ir vaikų sveikatą gerinančio projekto puikia pradžia. Padėkojo už pagalbą ir palaikymą. Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Aistis Jankūnas taip pat džiaugėsi, kad skiriama vis daugiau dėmesio vaikų sveikatai, sveikam gyvenimo būdui, linkėdamas vaikams augti sveikiems ir stipriems. Dėmesiu vaikų sveikatai džiaugėsi Seimo narys Kęstutis Bartkevičius, Mažeikių rajono savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus ir kiti garbingi svečiai.

Vykdant šį projektą, bus formuojamas teigiamas požiūris į sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą. Tai skatins vaikus taisyklingai sėdėti, kad ateityje tai taptų įpročiu.

RK ,,Liberta“ info