Tauragės Rotary klubo vardas mobilioje programėlėje Walk15

2019-07-17 « Atgal
Technologijų amžiuje judėti reikia vis mažiau, tačiau #walk15 skatina tai daryti įdomiai! Walk15 – tai projektas, jungiantis visos Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojus. Projektas kviečia pažinti dar nematytas vietoves ir tai daryti kokybiškai, o suvaikščiotus žingsnius galėsite iškeisti į puikius prizus!

Tauragės Rotary klubas palaiko sveikos gyvensenos idėją ir kviečia sudalyvauti turistinių trasų pažinime pėsčiomis Tauragėje.

Tauragiškiams ir miesto svečiams klubas paruošė įdomią trasą, kurioje pažinsite dar nematytas, o, galbūt jau ir pamirštas vietoves!

Kelionės starto vieta, kurioje mėgaustiės ne tik gardžiais valgiais, bet ir vaizdinga krantinės panorama. Kviečiame aplankyti Bangos viešbutį - restoraną, kuris įsikūręs prie Jūros upės užtvankos. Linkime maloniai praleisti laiką ir patirti nepamirštamų įspūdžių!

Antrasis taškas – paminklinis akmuo, skirtas pagerbti Tauragės miesto 500 metų jubiliejų. 4,4 metrų aukščio ir net 100 tonų milžiną iš Pagramančio miško miestui atgabeno ir padovanojo Tauragės Rotary klubo nariai.

Trečioji vieta, įsikūrusi visai šalia tilto - gražaus kraštovaizdžio apylinkė, pavadinimu Jūros parkas. 2011 metais atnaujintas parkas šiandien džiugina atnaujintais suoleliais Jūsų poilsiui, bei veikiančiu skulptūriniu fontanu.

Ketviertoji lankytina vieta – tiltas per Jūros upę. Vietoje 1915 metais susprogdinto senojo tilto, statyto dar XIX amžiuje, šiandien čia pastatytas naujas tiltas per Jūros upę.1930 metais, Vytauto Didžiojo vainikavimo dieną, kunigas R. Kuodis pašventino šį tiltą pramindamas jį Vytauto vardu.

Penktoji lankytina vieta - Švč. Trejybės Katalikų bažnyčia. Tai buvo pirmoji bažnyčia Tauragėje, salia kurios buvo įsteigta ir pirmoji mokykla. Tiesa, 1904 metais ši bažnyčia tapo mūrine, o iki tol ji buvo medinė. 2019 m. vasario 16-ąją, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, šios bažnyčios skvere buvo atidengta ir lenta – Kęstučio apygardos partizanų vadams atminti.

Ar žinote, kad Tauragėje yra namas, kuriame buvo apsistojęs prezidentas Antanas Smetona? Tokį, įdomios istorijos laikotarpio statinį turime ir Tauragėje. Šį namą rasite šeštojoje lankytinoje vietoje. O iškart šalia – ir paminklas Kęstučio apygardos partizanams ir memorialinė lenta partizanų vadams atminti. Tai originalus šiuolaikiškų meninių formų kūrinys, primenantis, jog 1946 m. rugsėjo 12 d. sujungus penkias rinktines, buvo įkurta Jungtinė Kęstučio apygarda.

Aštuntoji kelionės vieta, tai Tauragės Versmės gimnazija, kurioje įsikūręs ir Tauragės moksleivių Rotary Interact klubas. Prie mokyklos pamatysite ir 2012 metais pastatytą ekslibrį Maironiui, kurii autorius, talentingas tauragiškis Kęstutis Plyskaitis.

Devintoji – Tauragės vasaros estrada, kuri buvo įrengta XX amžiaus 8 dešimtmetyje. Juozo Tumo Vaižganto gatvės gale įrengta estrada yra miesto laisvalaikio centras, kuriame vasaros sezono metu vyksta miesto šventės, koncertai, dainų šventės renginys.

Dešimta lankytina vieta - Meilės alėja. Dar 1934 metais pradėta renovuoti krantinė, ilgus metus net kelioms tauragiškių kartoms teikė grožį ir ramybę.

Vienuolikta kelionės vieta - gilią istoriją menantis statinys - Gynybinis DOT'as. Sovietų sąjungai okupavus Lietuvą, dar 1940-1941 metais buvo pradėtas statyti gynybinių įtvirtinimų ruožas, dar kitaip vadintas Molotovo gynybine linija, kurią sudarė atskiri įtvirtinimo rajonai su gynybiniais mazgais, o juose – patvarieji gynybiniai įtvirtinimai. Tauragės gynybinis DOT’as priklausė Šiaulių rajonui, kurio tikslas buvo kontroliuoti Šiaulių – Tilžės ruožą. Tuo laikotarpiu Tauragėje iš viso buvo keturi tokie įtvirtinimai.

Dvyliktojikelionės vieta - tai bene populiariausia Tauragėje pramogų šeimai ir bičiuliams vieta - Taurų parkas! Ateikite, papietaukite, pasivaikščiokite ir tęsite žygį toliau.
Tryliktoji vieta - Tauragės dvarvietė, kuri dar XV amžiuje davė pradžią Tauragės miesto atsiradimui. Įdomi istorija - graži vieta mūsų Tauragėje, kurią verta pamatyti ir pažinti!

Keturioliktoji lankytina stotelė, įsikūrusi senajame kelyje, kuris veda nuo Tauragės dvarvietės iki Konvencijos paminklo. Kelias apsodintas liepomis ir čia vis dar auga senoji, liaudyje vadinama Napoleono liepa, kurios amžius siekia 200 metų, o jos liemens apimtis - net 4 metrai!

Penkioliktas taškas – 1974 metais Požėrūnų malono vietoje pastatytas paminklas. Konvencija buvo pasirašyta tarp Napoleono sąjungininko, Prūsijos armijos korpuso vado generolo leitenanto L.D. von Yorck ir Rusijos armijos generolo majoro H.K. von Diebitcsh.

Paskutinė, šešioliktoji stotelė – Konvencijos paminkas, kurio vietoje 1812 metais buvo įsikūrusi smuklė, kurioje ir buvo pasirašyta konvencija. Paminklas čia buvo pastatytas dar 1912 metais, kuomet Tauragės miestas minėjo konvencijos pasirašymo šimtmetį. Sugriuvus tiltui, šis paminklas buvo neatstatytas. 2012 metais, minint konvencijos pasirašymo 200 metines, Tauragės Rotary klubo pastangomis jis buvo atstatytas.

Ratas apsisuka ir Jūs grįžtate atgal į starto vietovę. Malonių įspūdžių!