VšĮ „Jaunimo linijos“ Klaipėdos padalinio vadovė pateikė įgyvendinto projekto ataskaitą

2018-03-07 « Atgal
VšĮ „Jaunimo linijos“ Klaipėdos padalinio vadovė bei savanorė Brigita Nikonovičė vasario 26 d. atvyko į Mažeikių RK „Liberta“ susirinkimą ir pateikė įgyvendinto projekto ataskaitą.

2016 metais tuometinė Mažeikių RK „Liberta“ prezidentė Diliara Zarifova perėmė iniciatyvą kuruoti Šiaulių krašto Rotary klubų projektą „Jaunimo linijos savanorių ruošimas. Savižudybių prevencija“, kurio suma buvo 4750EUR.

Projekto vykdytojas buvo Mažeikių RK „Liberta“, projekto partneriais tapo Šiaulių krašto Rotary klubai: Mažeikių RK, Šiaulių „Harmonija“ RK, Joniškio RK, Kelmės RK, Naujosios Akmenės RK, Pakruojo RK, Šiaulių Saulės RK, Šiaulių RK, Šiaulių Vykinto RK, Šiaulių Auksinio rato RAC, Mindaugas Žaliukas ir Valdytojo asistentas Šiaulių kraštui Valdemaras Makarevičius.

Projekto tikslas: Jaunimo savižudybių mažinimas Lietuvos mastu. Gauta suma buvo panaudota apmokyti 7 naujus savanorius ir pagerinti „Jaunimo linijos“ pagalbos prieinamumą netik Lietuvos jaunimui, bet visiems gyventojams visoje Lietuvoje.

Mažeikių RK „Liberta“ sesės prisidėdamos prie „Jaunimo linijos“ prieinamumo visuomenei, palietė labai skaudžią temą Lietuvos visuomenėje, nes savižudybių rodiklis Lietuvoje yra didžiausias Europos Sąjungoje ir, deja, vienas didžiausių pasaulyje. Jaunimo (15-29 m.) amžiaus grupėje tokį būdą pasitraukti iš gyvenimo pasirenka apie 150-180 jaunuolių kasmet. Remiantis pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, bandymų pakelti ranką prieš save yra net dvidešimt kartų daugiau. Nuo Nepriklausomybės atgavimo Lietuvoje nusižudė 32 tūkst. žmonių, vadinasi, kas dešimtas Lietuvos gyventojas yra susidūręs su savižudybe artimoje aplinkoje ar bandęs prieš save pakelti ranką.

Klaipėdos padalinio vadovė Brigita džiaugėsi, kad projekto lėšos leido paruošti 91 savanorį 2017-ais metais, taip pat buvo įrengtos 2 papildomos telefono linijos (prieš projektą buvo 4 linijos), kurios leidžia didesniam kiekiui jaunuolių ir ne tik suteikti emocinę paramą telefonu, jie gali gauti palaikymą, jiems kritiniu metu. Taip pat vadovė pasidžiaugė, kad yra įdiegta pirmoji Europoje elektroninė susirašinėjimo sistema „Chat“, kuria jaunimas ypač aktyviai naudojasi. Ir tokiu pačiu principu veikiančią sistemą paprašė padėti įsidiegti Danijos karalystės „Jaunimo linijos“ atstovai.

Klubo sesės gavo daug naudingų patarimų iš savanorės Brigitos, kuri kalbėjo kaip atpažinti ženklus žmogaus, kuris mąsto apie savižudybę ir kaip į juos reaguoti; kodėl yra svarbu kalbėtis su žmogumi tiesiai ir atvirai apie bandymus pakelti prieš save ranką; kodėl negalima šios temos apeiti ir nutylėti savo artimoje aplinkoje.

Dėkojame savanoriams dirbantiems „Jaunimo linijoje“ ir besistengiantiems suteikti emocinę paramą žmonėms, kurie yra atsidūrę emociniame nesaugume ir nesusivokimo kryžkelėje  ir džiaugiamės, kad mūsų indėlis, tiek finansinis, tiek emocinis bei psichologinis paremti „Jaunimo liniją“ buvo įsisavintas maksimaliai. Mūsų klubas skatina būti atidiems ir dėmesingiems vieni kitiems.