Ypatinga Mažeikių RK šventė

2017-06-21 « Atgal
Ypatinga šventė - taip galima pavadinti gegužės 26-os vakarą Renavo dvaro sodyboje. Čia rinkosi ne tik Mažeikių Rotary klubo nariai ir jų artimieji. Šiemet šventė buvo labai gausi, nes atvyko net dešimties klubų atstovai - draugai rotariečiai iš Žemaitijos, Aukštaitijos bei Mažosios Lietuvos, o taip pat gausi rotariečių delegacija iš Latvijos Saldaus klubo. Šventinio vakaro, skirto Mažeikių Rotary klubo 20-mečiui bei klubo 2017-2018 metų prezidento inauguracijai, svečių tarpe buvo ir Apygardos 1462 valdytojas Rolandas Statulevičius, Charkov – multinational (Ukraina) Rotary klubo prezidentė Olga Zmievskaya, Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, kiti garbūs svečiai.

Vakaro vedėja supažindino su Mažeikių Rotary klubo veikla, buvę klubo prezidentai komentavo savo prezidentavimo metu klubui ir visuomenei nuveiktus darbus demonstruojamose skaidrėse. Susirinkusieji tapo svarbių rotarietiškos veiklos įvykių dalyviais. Apygardos 1462 Šiaulių krašto rotariečiai, dalyvauja savižudybių prevencijos projekte. Klubai rinko lėšas savižudybių prevencijos projekto įgyvendinimui per "Jaunimo linija" programą. Vakaro metu 4500 eurto čekį  krašto rotary klubų koordinatorė Mažeikių Rotary klubo "Liberta" prezidentė Diliara Zarifova įteikė "Jaunimo linija" atstovei Linai Baleišienei.

Skambiu akordu vakare nuskambėjo pirmą kartą Lietuvos Rotary veiklos istorijoje pasirašytas Bendradarbiavimo ketinimo protokolas tarp Lietuvos ir Ukrainos rotariečių. Šį ketinimų protokolą pasirašė  Mažeikių Rotary klubo 2016-2017 prezidentas Virgilijus Radvilas ir Ukrainos "Kharkiv Multinational" Rotary klubo prezidentė Olga Zmievskaya. Apygardos 1462 valdytojas Rolandas Statulevičius džiaugėsi šiuo neeiliniu įvykiu Lietuvos rotariečiams ir pasveikino Mažeikių Rotary klubą su jubiliejumi, įteikdamas Rotary International Prezidento padėką klubui už aktyvią rotarietišką veiklą.

Šventinio vakaro metu klubo prezidento 2017-2018 regalijos buvo įteiktos Remigijui Jurkui, kuris perėmė klubo, o kartu ir šventinio vakaro vairą ir užtikrino, kad mažeikiečių darbai bus sėkmingai tęsiami.

Vakaro dalyvius muzikiniais sveikinimais palydėjo esami ir buvę jaunieji muzikos talentai, kuriuos rėmė ar remia Mažeikių Rotary klubas.
Išskirtines akimirkas iš šventišką nuotaiką sukūrė šventės dalyvių išvyka į Renavo dvaro sodybos parką, kur aplankyta septyniakamienė liepa ir storiausia Lietuvoje eglė. Parke prie liepsnojančio laužo skambėjo bendros rotariečių atliekamos dainos, o Renavo dvaro sodybos iškilminga atmosfera sukūrė visiems dalyviams ypatingai šventišką nuotaiką.